Atceries! Vīrusam nav brīvdienu! Radu un draugu apciemojumi šobrīd ir aizliegti. Svētkus drīkst svinēt tikai savās mājās un ar tiem, ar kuriem ikdienā dzīvo kopā.

“Ar veselo saprātu nav īsti kārtībā!”; kravas auto vadītājs kritizē NMPD šofera agresīvo braukšanu

154 komentāri
“Ar veselo saprātu nav īsti kārtībā!”; kravas auto vadītājs kritizē NMPD šofera agresīvo braukšanu
EKRĀNUZŅĒNUMS

Ik gadu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) rīko mācības spectransportu vadītājiem, kur tiek likts akcents uz drošas braukšanas apgūšanu. Iegūtās prasmes tiek vērtētas ar testu. Par spīti tam, pagājušās nedēļas izskaņā viens no mediķiem, kas sēdēja pie stūres operatīvā dienesta automašīnai, izraisīja situāciju, kas šokēja kādu kravas auto šoferi. Tikai viens metrs šķīra abus transportlīdzekļus no smagas avārijas.

No pamatīgām nepatikšanām par mata tiesu izspruka kāds mediķis, kurš, steidzoties uz izsaukumu Zolitūdes apkaimē, aizmirsa par ceļu satiksmes drošību. Kravas automašīnas šoferis, kam uz Jūrmalas šosejas nācās ekstremāli bremzēt, lai nesaskrietos ar operatīvā dienesta transportlīdzekli, apraksta situāciju kā ļoti bīstamu.

“Es biju stipri pārliecināts, ka tā ātrā palīdzība tūlīt apgāzīsies, jo tāpēc, ka līkumā, ja viņa šādi bremzē, ir mazs sitiens pa dibenu un viņa ir uzreiz: opā, un tās bieži apgāžas. Ja viņš pie “deguna” paša piebrauc “fūrei” klāt šādā veidā jau griežot un bremzējot, tas nozīmē ka šoferim ar veselo saprātu nav īsti kārtībā,” saka kravas auto šoferis Mārtiņš.

Transportlīdzekļa vadītājs stāsta, ka braucis ar 70 km/h un strauji stājoties ar 30 tonnu smagu automašīnu visas mantas, kas atradās salonā, aizlidojušas pa gaisu. Vīrietis ir sašutis par ārsta pārgalvību: “Viņam skaņas un gaismas signāli dod brīdinājumu tikai to, ka viņš pārkāpj noteikumus, atļauti pārkāpj, bet tas nenozīmē, ka viņš var apdraudēt citus cilvēkus, pārkāpjot noteikumus.”

Arī NMPD, apskatījuši kravas automašīnas video reģistratora fiksētos kadrus, atzīst, ka viņu darbinieks braucis agresīvi un dienesta pārstāvis bīstamo situāciju pieļaut nedrīkstēja. Mediķim, visticamāk, tiks izteikts rājiens par cilvēku drošības apdraudēšanu un samazināts kopējais darba kvalitātes vērtējums.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā