“Aitas bija izšķaidītas pa ceļu!” Vietējie un ganāmpulka saimnieks stāsta par šausminošo negadījumu Rencēnos

23 komentāri

Nedēļas nogalē kāds lauksaimnieks Rencēnu apvidū zaudēja teju pusi sava aitu ganāmpulka negadījumā uz vietējās šosejas.

Lopiņi uz ceļa nonāca nelaimīgas sagadīšanās dēļ, stāsta saimnieks, savukārt par “BMW” šofera lēno reakciju nosodoši izsakās apkārtnes iedzīvotāji.

Lopkopis Oskars dzīvo Rencēnu apvidū, un viņa ganāmpulkā ir 58 aitas. Netālu no autoceļa Valmiera-Rūjiena saimnieks mājlopiem bija ierīkojis leknas ganības. Zemes placis, pilns ar āboliņiem un citiem zaļumiem, kas aitām iet pie sirds, bija norobežots ar elektrisko ganu. Kāda saimniece no blakus mājas stāsta, ka žogus katru nedēļu sabojā savvaļas zvēri, kas tiem patvaļīgi skrien cauri.

“Viņam ir noīrēta zeme, aplociņš ir sataisīts, viss ir kārtībā. Bet naktī – tagad sākās riesta laiks staltbriežiem… Viņi skrien, viņiem ir auru laiks, viņi nesaprot tādu mazu drātiņu,” stāsta kaimiņiene.

Sestdienas vakarā Oskaram piederošie dzīvnieki bija pamanījušies izsprukt no aploka. Tumsas aizsegā pulks paspēja nonākt pie autobusu pieturas “Ķelles”, un daļa zvēru sastājas bariņā uz svaigi asfaltētās šosejas.

“Vai nu kāds zvērs izbiedēja, viņas bija sanākušas uz ceļas. Cik saprotu, saimnieki jau bija atbraukuši, ieslēguši bākugunis,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Oskars kopā ar palīgiem centās norobežot nesamanīgos mājlopus un par to klātbūtni uz ceļa brīdināt autovadītājus. Neesot bijis laika uzvilkt atstarojošo vesti, jo katra sekunde bija no svara.

“Es skrēju tām aitām pa priekšu un signalizēju pretim braucošajiem, jo aizmugurē viss bija nolikts no Rūjienas puses. Tur bija divas mašīnas ar avārijas gaismām ieslēgtas, zināju, ka aizmugure ir droša un pa priekšu skrēju ar lukturīti un spīdināju, pa šosejas vidu skrēju, bet nu, neko. Bija jābēg prom pašam,” stāsta ganāmpulka saimnieks Oskars.

Oskaram nācās bēgt, jo pa ceļu pretim traucās kāds “BMW” spēkrats, kura šoferis nepamanīja bīstamo situāciju uz ceļa. Ganāmpulka saimnieks lēcienā piezemējās grāvī un izglābās no notriekšanas, taču viņa mājlopi gan nepaspēja pasprukt. Viena pēc otras aitas tika notriektas un mira turpat uz vietas.

“Godīgi sakot, man pat drusku nelabi kļuva. Skats bija briesmīgs, aitas bija izšķaidītas pa ceļu, citas tur gulēja pusbeigtas, citas pilnīgi pa daļām,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

“BMW” vadītājs nebija alkohola reibumā, kā arī palika notikuma vietā sagaidīt policistus. Uz ceļa gāja bojā divdesmit aitas, taču pirmdien vēl divas tika nokautas smago ievainojumu dēļ. Oskars nevienu notikušajā nevaino un nedusmojas uz jauno puisi, kas nepamanīja lopiņus.

“Tā nu viņam gadījās. Kāpēc tas tā bija, nevēlos to komentēt. Es nezinu vienkārši. Mēs darījām visu, tas puisis bija satraucies, no aizmugures, vai es neesmu sabraukts, vai viss labi. Esmu nokārtojis, ko es varēju, ar aitiņām esmu aprunājies, pāri palikušajām, neko,” saka ganāmpulka saimnieks.

Daži tomēr pieļauj iespēju, ka šoferis bija būtiski pārkāpis ātrumu, jo ganāmpulku uz ceļa, visticamāk, varētu pamanīt arī nakts laikā.

Vietējie brīnās, kāpēc šoferis nav nobremzējis, saņemot jau pirmo triecienu, bet tik un tā izskatās, ka par incidentu atbildēs Oskars, jo tieši viņa atbildība bija nepieļaut dzīvnieku atrašanos uz ceļa. Policija par notikušo uzsākusi administratīvo procesu un skaidro notikušā apstākļus.

23 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Nepieskatīts suns sakož policijas darbinieci

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Baložos ugunsgrēks noposta māju, kurā mitinājās bezpajumtnieki

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Jēkabpilī pazudis attēlā redzamais vīrietis; ģimene lūdz palīdzību meklēšanā