Aculiecinieks palīdzējis policijas darbiniekiem aizturēt kādu aizdomīgu autovadītāju

5 komentāri

Policisti atgādina, ka par aizdomīgiem autobraucējiem ir jāziņo. Zvans laikus var novērst nopietnus negadījumus. Uzslavu pelnījis kāds nevienaldzīgs autobraucējs, kas tieši šādi rīkojās un sekmēja kāda iereibuša šofera aizturēšanu Stopiņu novadā, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Šāda braukšanas maniere drīz novēdīs līdz avārijai un izskatās, ka pienācis laiks par aizdomīgo vadītāju ziņot likumsargiem – nodomāja un drīz to īstenoja aculiecinieks Dzintars, kurš darba darīšanās, mērojot ceļu no Līčiem, Upesleju virzienā, sastapās ar kādu visai dīvainu braucēju.

”Renault” automašīnas vadītājs veica daudzus bīstamus manevrus, proti, brauca līkločos no vienas joslas uz otru, vietām nepamatoti paātrināja braukšanas ātrumu un bremzēja. Kamēr policisti vēl brauca, ”Renault” paspēja iegriezties nomaļākā apdzīvotā vietā, bet Dzintars turpināja sekot.

Pie kāda no vietējiem veikaliem vajātais auto apstājās. Tā kā paša spēkiem aizturēt vai kādā veidā fiziski ietekmēt aizdomīgo braucēju aculiecinieks īsti nevarēja, viņam atlika vien gaidīt papildspēkus un neizlaist iespējamo pārkāpēju no videokameras redzesloka.

Uz īsu brīdi Dzintaram radās iespēja paskatīties autovadītājam acīs un vizuāli novērtēt viņa kondīciju. Kāpjot ārā pa vadītāja durvīm, viņam izkrita plastmasas pudele, līdzīga kādam alkoholiskam kokteilim. Savācot to, vadītājs vēl kādu laiku pagrozījās un turpināja ceļu garāžu kooperatīva virzienā, līdz apstājās, noslāpējot dzinēju.

Uz aizrādījumiem vīrietis nereaģēja, un šoreiz par šķērsli kalpoja nevis valodas barjera, bet tieši viņa stāvoklis – secināja Dzintars.

Policisti neieradās tik ātri, un Dzintaram nācās sekot līdzi aizdomīgajam vīrietim teju līdz viņa dzīvesvietai. Protams, ka pēc laika tas viņam apnika.

Un tiešām, atbraukušo ceļu policistu vadītājam pasniegtais alkometrs neuzrādīja reibumu, tomēr viņa uzvedība uz ceļa un arī jau likumsargu klātbūtnē neliecināja ne par ko labu.

“Pārbaudot autovadītāju, viņa izelpā netika konstatēts alkohols, bet tika pieņemts lēmums par personas nogādāšanu medicīnas iestādē, lai veiktu ekspertīzes un noskaidrotu, vai persona nav sēdusies pie stūres narkotisko vielu iespaidā. Saistība ar notikušo uzsākts administratīvā pārkāpuma process,” skaidro policijā.

Dzintaram tika piešķirts liecinieka statuss, likumsargi novērtēja viņa darbu un solīja sazināties, ja izmeklēšanas laikā rādīsies nepieciešamība kaut ko noskaidrot vai precizēt. Kad policisti beidzot saņēma ekspertīzes rezultātus – sākotnējas aizdomas apstiprinājās. Autovadītājs bijis narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Iecirknī jau ir pieņemts gala lēmums par soda piemērošanu.

5 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā