Aculiecinieki: Iļģuciemā notriektā gājēja neievēroja ceļu satiksmes noteikumus

6 komentāri

Trešdienas, 6. oktobra, rīts sākās ar traģiskām ziņām no Pārdaugavas – Iļģuciemā uz vienas no rajona lielākajām ielām notriekta pensionāre, kura guvusi ļoti smagas traumas un gājusi bojā notikuma vietā, vēsta “Degpunktā”.

Aptuveni 80 gadus vecā kundze zem smagās tehnikas riteņiem pakļuva Spilves ielā, iepretim trīsdesmit devītajam namam. Līdzās dzīvojamajam sektoram ir arī sabiedriskā transporta pietura. Iespējams, tieši autobuss bija gājējas mērķis. Ceļš šķērsots tālu no gājēju pārējas, turklāt visai bīstamā veidā, proti, blīvā automašīnu satiksmē un tieši “fūres” priekšā. Sieviete brauktuves tuvumā paklupa un nonāca zem smagās automašīnas riteņiem. “Degpunktā” uzrunātais kravas automašīnas vadītājs pastāstīja, kā ikdienišķs darba brauciens izvērtās par īstu traģēdiju.

Kravas automašīnas vadītājs

“Stāvēju sastrēgumā, citas mašīnas uzsāka kustību, un es arī sāku uzmanīgi kustēties. Kāds man ātrums tur bija? Kādi trīs kilometri stundā. Es taču nebiju uz gājēju pārējas, es pat īsti nebraucu nekur. Acīmredzot viņa stāvēja man “aklajā zonā”, ar spieķi stāvēja uz uzkalniņa, nokrita. Es pat neko nesapratu. Dzirdēju tādu sitienu, paskatījos spoguļos un tikai pēc tam pamanīju.”

Atbilstoši situācijai notikuma vietā atbrauca teju visi operatīvie dienesti. Mediķi gan adresē ilgi neuzkavējās, jo vairs nebija iespējams sniegt palīdzību cietušajai. Kravas auto vadītājs sniedza paskaidrojumus policijai vienlaikus ar kādu aculiecinieci, kura baisos mirkļus ieraudzīja pirmā.

Aculieciniece stāsta, ka notikušais ir vienīgi gājējas neuzmanība. Viņa pati notikušo redzējusi, atrodoties otrajā automašīnā aiz “fūres”. “Es redzēju, kā šoferis izkāpa ārā. Tajā brīdī sapratu, kaut kas noticis. Tur bija daudz mašīnu abos virzienos, intensīva satiksme. Šoferis nebija vainīgs,” viņa stāsta, apliecinot, ka notikušais ir ceļa satiksmes noteikumu neievērošana. Pati aculieciniece neredzēja, kā sieviete nobraukta, vien manīja brīdi, kad “fūre” sašūpojās, saprotot, ka tobrīd kaut kas vairs nebija kārtībā.

Kamēr izmeklētāji veikuši visas nepieciešamas darbības, automašīnu satiksme Spilves ielā tika organizēta pa vienu joslu. Vēlāk, nedaudz pēc pulksten vienpadsmitiem, kustība tika pilnībā atjaunota.

6 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība