Rīgas “mikriņa” šoferis brauciena laikā sarakstās telefonā

1 komentārs
Rīgas “mikriņa” šoferis brauciena laikā sarakstās telefonā

“Degpunktā” aculiecinieks Normunds ir iesūtījis video kadrus, kuros redzams, kā kāds neuzmanīgs mikroautobusa šoferis Rīgā klaji neievēro ceļu satiksmes notikumus. Viņa uzmanību atkal un atkal novērš viedtālrunis, kurā vadītājs šķiet, sarakstās ar citiem cilvēkiem. Sabiedriskā transportlīdzekļa pasažieri bija sašutuši un vēlējās noskaidrot, kas par sava darbinieka uzvedību sakāms atbildīgajam uzņēmumam.

Ap plkst. 9.30 no rīta Normunds devās ceļā uz darbu Mežciemā un kā ērtāko transportlīdzekli izvēlējās gar mājām kursējošo mikroautobusu. Apsēžoties uz krēsla tuvu sabiedriskā transporta vadītāja sēdvietai, pasažieris sastapās ar nepatīkamu pārsteigumu – mikroautobusa šoferim, šķiet, šajā rītā bijuši svarīgāki pienākumi nekā vadīt automašīnu.

“Šoferis tur spaidīja telefonu braucot, vēl speciāli apstājās autobusa joslā un ”WhatsApp” vai kur tur sarakstījās. Tas man likās tā diezgan biedējoši, jo viņš, kā nekā, pārvadā pasažierus,” norāda aculiecinieks.

Normunda fiksētajos video patiešām redzams, ka vadītājs vairākas reizes skatās telefonā un novērš skatu no ceļa. Vīrietis stāsta, ka šofera uzmanība bija dalīta un pilnvērtīgi vadīt mikroautobusu viņam neizdevās.

Uz jautājumu, vai brauciena laikā radās kādi draudi satiksmei, viņš norāda: “Bremzēja satiksmi pie luksoforiem, kamēr ieraudzīja, ka ir zaļš. Pa lielam, bremzēja satiksmi.”

Uzņēmums ”Rīgas mikroautobusu satiksme” atzīst, ka šoferis patiešām pārkāpis noteikumus, turklāt pārsteidzoši, ka tā. Izrādās, ka sabiedriskā transporta vadītājiem ir atļauts ikdienā lietot mobilo telefonu, sēžot pie stūres, taču tikai izmantojot brīvroku sistēmu.

Ņemot vērā, ka transportlīdzekļos ir novērošanas kameras, uzņēmums pārskatīs arī šofera iepriekšējo dienu rīcību, lai noskaidrotu, vai notikuši citi līdzīgi pārkāpumu.