Pakaļdzīšanās Viesītē: dzērājšoferis ar “BMW” izraisa sadursmi; cietušo vidū grūtniece

14 komentāri
Pakaļdzīšanās Viesītē: dzērājšoferis ar “BMW” izraisa sadursmi; cietušo vidū grūtniece
DEGPUNKTĀ REPORTIERIS

Trešdien Viesītē kādas automašīnas “BMW” vadītājs alkohola reibumā, bēgot no policijas, izraisījis trīs automašīnu sadursmi, ziņo “Degpunktā” reportieris.

Esot cietusi arī kāda grūtniece, kuru nogādāja slimnīcā, lai pārbaudītu veselības stāvokli.

Aculieciniekam zināms, ka dzērājšoferis pie stūres sēdies 1,9 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Avārija notikusi Meža un Smilšu ielu krustojumā.

Valsts policija norāda, ka trešdienas vakarpusē saņemta telefoniska informāciju, ka Salas novadā, apdzīvotā vietā Birži, iespējams, automašīnas “BMW” vadītājs brauc alkohola reibumā. Policijas darbinieki nekavējoties uzsāka automašīnas iespējamās pārvietošanās teritorijas apsekošanu, lai autovadītāju apturētu.

Apsekojot teritoriju Viesītes novadā, policisti konstatēja, ka minētās automašīnas “BMW” vadītājs īsi pirms plkst. 18.00 pieminētajā krustojumā jau bija izraisījis ceļa satiksmes negadījumu ar divām automašīnām – “Audi A6 Avant”, kuru vadīja 1966. gadā dzimis vīrietis, un automašīnu “Opel Zafira”, kuru vadīja 1984. gadā dzimusi sieviete.

Notikuma vietā tika aizturēts arī automašīnas “BMW” vadītājs, 1957. gadā dzimis vīrietis. Pārbaudot vīrieša izelpu, tika konstatēts alkohola reibums – 1.7 promiles.

Ceļu satiksmes negadījumā neviena persona nav cietusi, uzsver likumsargi.

Noformēts Administratīvā pārkāpuma protokols par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu un par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola  reibumā.  Administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā jau nosūtīts izskatīšanai tiesai.

Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodekss 149.15 panta 4.daļa  paredz, ka ”Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles”, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 170 eiro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200-1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.