“Kaut kādi sīkie aizdedzināja!” Liesmas plosa sauso niedrāju pie Juglas kanāla

1 komentārs
“Kaut kādi sīkie aizdedzināja!” Liesmas plosa sauso niedrāju pie Juglas kanāla

Piektdien plašs ugunsgrēks izcēlies pie Juglas kanāla, netālu no laivu bāzes, ziņo aculiecinieks.

Nofilmētajā video aculiecieks stāsta, ka tieši iepretim makšķerēšanas vietai deg sausās niedres un zāle. Uz notikuma vietu ir izsaukti arī ugunsdzēsēji glābēji. “Liesmas strauji izplatās,” piebilst aculiecinieks.

Vietējie esot teikuši, ka ugunsgrēku izraisījuši nepilngadīgie.

Plkst. 17.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā, kur pie kanāla bija izcēlies kūlas ugunsgrēks, apstiprina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pērnā zāle un pastāv liesmu izplatīšanās draudi, kā arī notikuma vietā izveidojies spēcīgs sadūmojums.

Pēc nedaudz vairāk kā stundu ilgiem dzēšanas darbiem nedaudz pēc plkst. 18.00 ugunsgrēks Juglā ticis lokalizēts.

Ugunsgrēkā astoņu hektāru platībā degušas niedres.

Patlaban turpinās ugunsgrēka likvidācijas darbi.

Jāpiebilst, ka patlaban Latvijā tiek dzēsti teju 30 ugunsgrēki. Līdz piektdienas plkst. 16.45 ugunsdzēsēji glābēji steigušies uz 86 ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 73 izsaukumi bija uz kūlas ugunsgrēkiem. 29 no visiem saņemtajiem izsaukumiem uz ugunsgrēkiem patlaban vēl tiek dzēsti.

VUGD uzsvēra, ka kūlas ugunsgrēku dzēšana no ugunsdzēsējiem glābējiem prasa ļoti lielu fizisku piepūli un izturību, jo tas ir ilgstošs un fiziski smags darbs.

Visbiežāk pie kūlas ugunsgrēkiem nav iespējams piebraukt ar autocisternu, tāpēc nereti ugunsdzēsēji glābēji līdz notikuma vietai dodas ar kājām un dzēšanu veic ar pletnēm un/vai roku smidzinātājiem. Kūlas ugunsgrēku dzēšana ir bīstams darbs, jo vēja ietekmē liesmas var pēkšņi mainīt virzienu un apdraudēt pašus dzēsējus.

Kā ziņots, pašlaik VUGD kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem cīnās ar plašu paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku, kas izcēlies mežā Olaines novada Olaines pagastā.

1 komentārs