Policistiem kāda Maskavas forštates nama bēniņos izdodas uziet zagļu “ofisu”

1 komentārs

Policistiem kāda Maskavas forštates nama bēniņos izdevies uziet garnadžu slēptuvi jeb vietu, kas drīzāk atgādināja īstu zagļu ofisu, vēsta “Degpunktā”.

Darba dienas rītā viena no Latgales pārvaldes patruļām nosūtīta uz kādu šķietami ikdienišķu izsaukumu. Vienā no Daugavpils ielas namiem, bēniņos, iespējams, iekļuvušas vairākas nepiederošas personas.

Nepiederošās personas: “Kas tur?”

Policija: “Atver, policija.”

Nepiederošās personas: “Kāda policija?”

Policija: “Pašvaldības policija.”

Nepiederošās personas: “Ko jūs gribat?”

Policija: “Pārbaudīt, kas tur notiek.”

Reinis Madarnieks, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Latgales pārvaldes vecākais inspektors

“Dodoties tur augšā, likumsargi sastapās ar no iekšas aizbultētām durvīm. Sākotnēji kāds esot pienācis pie durvīm un uzsācis sarunu, bet, saprotot, ka komunicē ar policijas darbiniekiem, jau sākusies sava veida kņada iekšā, ņemšanās, kaut kādu mantu krāmēšana somā. Jau tajā brīdī, kad mūsu darbiniekiem izdevās tur iekļūt iekšā, tad jau šie personāži, kā noskaidrots, divi jau caur jumta izeju bija nokļuvuši uz jumta un jau devās bēgšus. Viņi jau negrasījās sastapties ar policijas darbiniekiem.”

Un izstaigājot telpas, atklājies arī, kāpēc – kāds bēniņos bija iekārtojis īstu garnadžu “ofisu”. Policisti konstatējuši veselu lērumu, iespējams, zagtu mantu, tostarp vairākus daļēji vai pilnībā izjauktus velosipēdus.

Policisti izsauca papildspēkus, lai nepieļautu izkļūšanu no mājas nemanītiem, kā arī piesaistīti kolēģi no glābšanas dienesta, lai uzmanītu cilvēku drošību. Ar glābējiem esošo dronu bija iespējams ieraudzīt, ka vienviet kādas personas slēpjas un ik pa laikam paskatās ārā.

Tvarstot abus aizbēgušos, policisti laiku pa laikam nonākuši turpat, turpat līdzās, taču ļaundariem brīnumainā kārtā izdevies izsprukt – kā stāsta inspektori, abi acīmredzot bija tik pārbijušies, ka spējuši izspraukties pat tādās vietās, kur ar grūtībām cauri tiktu kaķis.

Lai arī abiem neatkarīgi no policistu un glābēju intereses par viņu gaitām izdevies tomēr nemanītiem izkļūt no bēniņiem, pēc kā aizbēgušie patvērušies vienā no ēkas dzīvokļiem, policisti to ātri vien sapratuši un pavisam drīz jau klauvējuši pie tā durvīm. Inspektoriem šis nolaistais miteklis bija labi zināms kā vieta, kur pulcējas dažādi aizdomīgi tipiņi.

Sākotnēji abi nevēlējās likumsargus laist iekšā dzīvoklī, bet ilgāku pārrunu ceļā izdevās panākt durvju atvēršanu. Apsekojot dzīvokli, konstatētas divas personas, kuras jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā.

Policistiem konstatējot vīrietim tādus pašus pēdu nospiedumus kā bēniņos atrastos, viņam vairs neatlika nekas cits, kā atzīties, ka tur bijis.

Pēc šādas vaļsirdīgas atzīšanās abiem nācās doties līdzi uz Valsts policijas iecirkni, kur uzsākta lieta par bēniņos uzieto glabātuvi un tajā atrastajām mantām. Šobrīd kriminālpolicisti skaidro, kāda ir abu saistība ar šo vietu un no kurienes tad visas slēptuvē atrastās mantas. Iespējams, ka, rūpīgāk pārbaudot tās, kriminālpolicistiem izdosies atšķetināt ne vienu vien pēdējā laikā šajā apkaimē notikušo noziegumu.

Lasi vēl:

1 komentārs