Nama iedzīvotāji netiek vaļā no žurkām

1 komentārs

Kopš augusta sākuma kādas ēkas iedzīvotāji Mežciemā netiek galā ar kaitēkļu problēmu – atkritumu konteinera iekšpusē maltīti ietur lielas žurkas, kas izbiedētas skrien, kur pagadās, vēsta “Degpunktā”.

Katru reizi, kad kāds no Eizenšteina ielas iedzīvotājiem dodas izmest atkritumu maisu, cilvēki vilcinās atvērt durvis uz palīgtelpu pirmajā stāvā. Vietējie skaidro, ka nekad nevar zināt, vai sejā pēkšņi neielēks kāds prāvs grauzējs.

“Kad izmet atkritumus, jābaidās, vai kāda tev neuzlēks virsū. Viņas skatās tev virsū, kamēr izmet atkritumus, un pēc tam turpina, ko iesākušas. Ļoti nepatīkami. Es, piemēram, vienreiz saskaitīju deviņas,” stāsta Eizenšteina ielā dzīvojošā Tatjana.

Labi paēdušajām žurkām netraucē vietējo ķepaiņu klātbūtne. Kaķi, šķiet, izkonkurēti no teritorijas gan masas, gan skaita ziņā.

“Tur sēž kaķis. Jā, kaķim ir vienalga. Varbūt viņš ir paēdis, tāpēc neaiztiek žurkas,” spriež kaimiņiene Antoņina.

“Kaķis sēž un baidās pat pieiet viņām klāt. Tās žurkas ir milzīgas, kaķis no tām baidās,” saka Tatjana.

Citas palīgtelpas Eizenšteina ielas septiņdesmit pirmajā namā nav pārpildītas ar kaitēkļiem. Sliktākā situācija ir tieši pie vidējās ieejas ēkā. Cilvēkiem grūti rast tam skaidrojumu.

“Es nezinu, kāpēc! Mums tā agrāk nebija. Šogad ir pirmais gads, kad es redzu tik lielu žurku skaitu,” atzīst ēkā dzīvojošais Vladimirs.

Iedzīvotāji raksta sūdzības “Rīgas namu pārvaldniekam” un pieprasa problēmu risināt. Apsaimniekotāja veiktie kaitēkļu apkarošanas pasākumi pagaidām ir bez panākumiem.

“Mums saka, ka esam pieņēmuši jūsu iesniegumu, un viss. Tālāk atbild, ka deratizācija būs, bet visu laiku to pārceļ no vienas nedēļas uz nākamo,” saka Olga, kas sūdzējusies pārvaldniekam.

“Rīgas namu pārvaldnieks” skaidro, ka pēdējā deratizācija veikta pirms apmēram mēneša. Nākamajā reizē tiks izmantoti citi ķīmiskie produkti, kas varbūt nesīs labākus rezultātus.

Taču ar žurku indi vien varētu arī nepietikt, lai atbrīvotos no kaitēkļiem. Iedzīvotājiem būtu jāseko papildu norādēm, kā arī vairāk jārūpējas par higiēnas apstākļiem, tostarp nedrīkst uzlikt vākus.

Apsaimniekotāja pārstāve vēl piebilst, ka ēkas iedzīvotājiem vajadzētu vienoties arī par to, lai atkritumu konteiners turpmāk stāvētu uz ielas, nevis iekštelpās, kas ir žurkām pievilcīgāka vide.

Lasi vēl:

1 komentārs