Zivju kūpinātājs pie Ādažiem atsakās maksāt par reklāmu un uzsāk strīdu ar policiju

4 komentāri
Zivju kūpinātājs pie Ādažiem atsakās maksāt par reklāmu un uzsāk strīdu ar policiju

Uz šosejas Rīga-Ainaži gandrīz visi garāmbraucēji ir pamanījuši krāšņās reklāmas zīmes, kurās tiek pievērsta uzmanība zivju kafejnīcai pāris simtus metrus tālāk, šosejas malā. Zīmes ir spilgtas un izstrādātas ar humoru, taču tās bieži tiek nomainītas. Par regulāro reklāmas maiņu atbildīga ir policija, jo tās tiek uzstādītas pretlikumīgi.

No VAS “Latvijas Valsts ceļi” tikuši saņemti divi apsekošanas akti, ka reklāmas plakāti ir uzstādīti uz ceļa brīdinājumu zīmēm vai kokiem, kā arī tās tikušas nopūstas un mētājās uz ceļa braucamās daļas. Arī no iedzīvotājiem saņemtas sūdzības.

Par reklāmas nesaskaņošanu ar valsts iestādēm pašvaldības policijā uzsāktas piecas administratīvās lietvedības, kurās tika noskaidrots cilvēks, kurš šos plakātus izvieto. Kafejnīcas īpašniekam jau piemēroti pieci naudas sodi, lielākais no tiem – 450 eiro. Tas likuma pārkāpēju nav mudinājis pielāgoties noteikumiem.

Piespriestie naudas sodi krājas un netiek maksāti. Kafejnīcas īpašnieks atzīst, ka turpina plakātus piestiprināt pie kokiem ceļa malā, un uzskata, ka valsts iestādes nav pretimnākošas un nevēlas rast kompromisu.

Savai aizstāvībai Viesturs saka, ka pie viņa līdz šim braukusi tikai policija, bet neviens no pašvaldības vai būvvaldes vai “Latvijas Valsts ceļiem” nav pat kāju spēris.

Likumsargi stāsta, ka viņiem bieži nācies tērēt resursus, lai zīmes novāktu gan no šosejas braucamās daļas, gan no koku stumbriem. Viesturam savukārt nepieciešamas vien pāris stundas, lai uzzīmētu jaunus plakātus un pieliktu atpakaļ.

Uz aicinājumu iegriezties Ādažu domē Viesturs nereaģē – viņš katru dienu strādā kafejnīcā gan kā īpašnieks, gan kā viesmīlis un vakaros ir aizņemts, kūpinot zivis. Doties uz pilsētu neatliek laika.

Viesturs nav noskaidrojis, cik liela summa sakrājusies administratīvo lietvedību dēļ, bet zināms, ka pirms divām nedēļām saņemts kārtējais protokols. Šķiet, ka kādam no iesaistītajiem tomēr būs jāpiekāpjas un jāierodas noteiktajā vietā un laikā.

4 komentāri