Ziepniekkalnā aizturēta māte 1,92 promiļu reibumā

2 komentāri
Ziepniekkalnā aizturēta māte 1,92 promiļu reibumā
Foto: Rīgas pašvaldības policija

23. septembrī īsi pirms plkst. 22.00 Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no Valsts policijas Ceļu policijas darbiniekiem, kuri, dodoties uz izsaukumu, ievērojuši kādu iereibušu sievieti ar diviem maziem bērniem, tāpēc pieņemts lēmums apstāties un sagaidīt Rīgas pašvaldības policiju situācijas atrisināšanai.

Notikuma vietā iereibušajai mātei līdzās bija draudzene, kura arī bija manāmā alkohola reibumā. Blakus viņām atradās deviņus un trīs gadus veci bērni. Abas sievietes sāka kliegt uz policistiem, norādot, ka ir vēls un bērniem jādodas gulēt. Mirkli vēlāk bērnu mātei bija vairākkārt jāaizrāda par smēķēšanu bērnu klātbūtnē.

Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, lai pārbauda abu bērnu veselības stāvokli. Ierodoties mediķiem, māte liedza viņiem atvases apskatīt. Uz notikuma vietu nosūtīta vēl viena policijas ekipāža, lai abas dāmas nomierinātu.

Brīdī, kad piebrauca otra policijas ekipāža, iereibušās mātes draudzene satvēra deviņus gadus veco zēnu un sāka skriet prom. Sieviete panākta un atvesta atpakaļ.

Pēc ilgstošām pārrunām māte piekrita, lai mediķi bērnus apskata. Noskaidrots, ka hospitalizācija abiem zēniem nav nepieciešama. Pēc pārbaudēm māte paķēra bērnus un vēlreiz mēģināja aizbēgt, taču policisti bēgšanas mēģinājumu pārtrauca. Bērnu mātei vairākkārtīgi aizrādīts par lamu vārdu lietošanu, draudēšanu un kliegšanu. Sieviete, saprazdama, ka manipulēšana ar bērniem nepalīdzēs atbrīvoties no soda, dusmās metās virsū vienam no policistiem un mēģināja iesist. Policistiem nācās sievieti aizturēt, pielietojot fizisku spēku. Persona ievietota operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas nodalījumā.

Mirkli vēlāk sievietei veikta alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās – konstatēts 1,92 promiļu reibums. Bērnu mātei sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu. Visa notikuma laikā sieviete noliedza savu vainu, apgalvojot, ka policistiem nav jāiejaucas viņas personīgajā dzīvē. Bērni šķirti no mātes un nogādāti krīzes centrā.

Lietas materiāli saistībā ar bērnu tiesību pārkāpumiem nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, kā arī Rīgas bāriņtiesai izvērtēšanai.

2 komentāri