Zēns paliek bez dārga viedtelefona. Māte ierīces meklēšanā saceļ kājās policiju

1 komentārs
Zēns paliek bez dārga viedtelefona. Māte ierīces meklēšanā saceļ kājās policiju
Foto: ekrānuzņēmums no video / "Degpunktā"

Trešdien ap plkst. 14.00 Latgales pārvaldes kārtības sargi saņēma kāda skolnieka mammas palīgā saucienu – viņas 9 gadus vecais dēls cieta no kāda garnadža rokas, kurš devies prom ar bērna vairākus simtus eiro vērto mobilo telefonu.

Pateicoties speciālai aplikācijai, mātei izdevās noteikt, kur policijas iesaistīšanas brīdī atradās telefons. Ņemot vērā, ka lokācijas vieta visu laiku mainījās, policisti saprata, ka telefons ir pie zagļa, kurš tobrīd pārvietojās Rīgas centra virzienā.

Kamēr viena ekipāža atradās pie mātes dzīvoklī un pa rāciju deva koordinātes, kolēģi devās tvert ļaundari.

Puikam telefonu nozaga veikalā no mugursomas. To viņš sapratis tikai pēc pārnākšanas mājās. Zēns policistiem sniedza arī nelielu garnadža aprakstu.

Tā nu, kamēr kārtības sargi centušies izdibināt faktus, kas palīdzētu notvert iespējamo zagli, punktiņš kartē strauji pietuvojies Brīvības piemineklim. Tobrīd pie Brīvības pieminekļa patrulējošos policistus uzrunājusi kāda garāmejoša kundze, kura atklājusi, ka pirms aptuveni stundas Ķengaragā atradusi mobilo telefonu un nezina, kā rīkoties tālāk.

“Es neatbildēju ne uz vienu no telefona zvaniem, vispār to neaiztiku… Neko, neko,” sacīja sieviete.

Viņa skaidroja, ka telefons atrasts turpat veikalā, bet sievietei bijušas steidzamas darīšanas, tāpēc viņa paņēmusi šo sakaru ierīci sev līdzi.

Par laimi, likumsargam, kura rokās nonācis tālrunis, prātā ienākusi doma piezvanīt telefona grāmatiņā atrodamajam biežāk lietotajam kontaktam – “Mamma”. Vēl dažas minūtes un inspektori sastapušies ar kolēģiem, kuri pasnieguši deviņgadīgā zēna pazudušo telefonu.

Šajā situācijā, var droši teikt, ka ”telefona zagļa” pēdu dzīšana būtu beigusies daudz ātrāk, ja vien kundze būtu atbildējusi uz neskaitāmajiem telefona zvaniem. Tādēļ, ja nu jūsu rokās nonāk svešs telefons, atcerieties šo situāciju, jo, iespējams, zvanītājs ir pats telefona īpašnieks, vai, piemēram, viņa satrauktā mamma.
1 komentārs