Zemgalē komandantstundas laikā vismazāk pārkāpumu konstatēts Dobeles apkārtnē

1 komentārs
Zemgalē komandantstundas laikā vismazāk pārkāpumu konstatēts Dobeles apkārtnē

Aizvadītajās brīvdienās noteiktās komandantstundas laikā Zemgalē pārbaudītas 1658 personas, sākti 119 administratīvā pārkāpuma procesi, un vismazāk pārkāpumu konstatēts Dobeles iecirkņa apkalpojamajā teritorijā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Aizkraukles pusē nedēļas nogalē par komandantstundas ierobežojumu pārkāpšanu desmit personām piemēroti naudas sodi no desmit līdz 50 eiro. Vienā gadījumā sagatavots ziņojums par administratīvā pārkāpuma procesa sākšanu.

Dobeles iecirkņa apkalpojamā teritorijā aizvadītās nedēļas nogale bija salīdzinoši mierīga – sākti deviņi administratīvā pārkāpuma procesi un piemēroti naudas sodi no desmit līdz 25 eiro. Tāpat sākts viens administratīvā pārkāpuma process par neaizpildītu elektronisko anketu personu uzraudzības informācijas sistēmā “covidpass.lv”.

Tukumu pusē sagatavoti divi ziņojumi un sākti 18 administratīvā pārkāpuma procesi saistībā ar ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem. Par konstatētajiem pārkāpumiem piemēroti naudas sodi no 100 līdz 300 eiro.

Lasi vēl: Ruks: Komandantstundas kontroli nereti raksturo pārkāpēju bravūra, agresivitāte un tiesiskais nihilisms

Piemēram, sestdien ap plkst.22.50 Tukumā, Jelgavas un Smārdes ielas krustojumā, likumsargi apturēja automašīnu “Volkswagen Caddy”, kurā atradās četras personas no dažādām mājsaimniecībām, turklāt neviens nevarēja uzrādīt pašapliecinājumus par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā. Vienam automašīnas pasažierim piemērots naudas sods 100 eiro, citam pasažierim un automašīnas vadītājai tika piemēroti divi naudas sodi 100 un 300 eiro apmērā, savukārt vēl viens pasažieris par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem saņēmis sodus 100 un 500 eiro apmērā. Piemērojot naudas sodu, policisti ņēma vērā attieksmi pret pārkāpumu, kā arī faktu, ka viena persona kriminālprocesa ietvaros pārkāpa drošības līdzekli – neatradās savā dzīvesvietā. Vēl viena persona neatradās savā dzīvesvietā, pārkāpjot tiesas spriedumā noteikto policijas kontroles noteikumu.

Bauskas iecirkņa apkalpojamā teritorijā reģistrēti 29 notikumi. Par ierobežojumu neievērošanu piemēroti naudas sodi no desmit līdz 300 eiro.

Tā piektdien Bauskas novada Īslīces pagastā policisti konstatēja, ka kādā mājoklī ir sapulcējušās septiņas personas no dažādām mājsaimniecībām. Katram no iesaistītajiem soda naudā būs nepieciešams samaksāt 140 eiro.

Savukārt svētdienas agrā rītā, plkst.4.10, bez pamatota un neatliekama iemesla ārpus savas dzīvesvietas atradās kāda nepilngadīga jauniete. Tāpat pārbaudes laikā konstatēts, ka 2005.gadā dzimusī ir alkohola reibumā. Uz aizdomu pamata par atrašanos narkotisko vielu ietekmē viņa nogādāta medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai, un likumsargi pieņēma lēmumu sākt trīs administratīvā pārkāpuma procesus.

Jēkabpils iecirkņa teritorijā komandantstundas laikā sākti 24 administratīvā pārkāpuma procesi un piemēroti naudas sodi no desmit līdz 300 eiro.

Piektdien Krustpils novada Vīpes pagastā pēc plks.22 ārpus savas dzīvesvietas bez pašapliecinājuma par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā atradās 1987.gadā dzimis vīrietis. Viņš, būdams alkohola reibumā, gulēja automašīnā, kas bija novietota stāvēšanai ceļa malā. Vīrietis ticis pie 300 eiro soda.

Jelgavā un apkārtnē sākti 24 administratīvā pārkāpuma procesi, piemērojot naudas sodus no desmit līdz 100 eiro.

Četri autovadītāji brīvdienās izvēlējās ne tikai pārkāpt aizliegumu pārvietoties noteiktajā laikā, bet arī bija sēdušies pie stūres alkohola reibumā. Trīs gadījumos policisti sāka administratīvā pārkāpuma procesus, bet vienā gadījumā kriminālprocesu, jo naktī uz svētdienu Jelgavas novada Kalnciema pagastā konstatēts, ka 1981.gadā dzimis vīrietis bija sēdies pie stūres ne alkohola reibumā, bet arī bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Zemgalē nedēļas nogales komandantstundas kontroles pasākumos pavisam iesaistītas 210 VP amatpersonas, 31 zemessargs un 95 pašvaldību policiju darbinieki.

Pirmdien, vērtējot janvārī aizvadītās nedēļas nogales, VP priekšnieks Armands Ruks norādīja, ka kopumā, neskatoties uz lielākās daļas iedzīvotāju tiesisko apziņu noteikumu ievērošanā, ierobežojumu kontroli raksturo pārkāpēju bravūra, agresivitāte un nihilisms pret ierobežojumiem. Nereti šādi pārkāpumi tiek pieļauti alkohola reibumā.

“Faktiski katru nedēļas nogali konstatējam arī tādus iedzīvotājus, kas vienlaikus pārkāpuši ne tikai Covid-19 ierobežojumus, bet arī ikdienu regulējušos normatīvos aktus. Piemēram, ir gadījumi, kad automašīnas vadītājs braucis dzērumā un viņa vadītajā spēkratā atrodas cilvēki no dažādām mājsaimniecībām. Bēdīgākais ir tas, ka cilvēki skaidri ir informēti par valstī patlaban noteikto kārtību, taču apzināti to pārkāpj,” uzsvēra Ruks.

Lai arī maksimālais sods par ierobežojumu neievērošanu ir līdz 2000 eiro, Ruks norādīja, ka policija nedēļas nogalēs tāpat kā ikdienā Covid-19 ierobežojumu kontrolē vadās no principa, ka sods nav pašmērķis, un tikai pie apzināta un rupja pārkāpuma tiek piemērots sods.

Lai gan nav zināms, vai komandantstunda turpināsies arī pēc 7.februāra, Ruks norādīja, ka policija sadarbībā ar Zemessardzi ir gatava nedēļas nogalēs nodrošināt tās kontroli pēc minētā datuma.

Lai samazinātu risku inficēt vienam otru ar Covid-19, līdz 7.februārim nedēļas nogalēs, proti, naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu, laikā no plkst.22 līdz plkst.5 ir noteikts pārvietošanās aizliegums. Šajā laikā uz ielas var atrasties tikai, ja ir attaisnojošs iemesls un aizpildīts pašapliecinājums, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām