Pieaug nelegālo imigrantu plūsma pāri Latvijas robežai

2 komentāri

Aizvadītajā gadā pieķerti vairāk nekā 100 cilvēki, kuri centušies šķērsot Latvijas robežu, un lielākā daļa no tiem ir vjetnamieši.

Arī šogad šim skaitlim ir tendence pieaugt. Pēdējos pāris gados situācija uz valsts Austrumu robežas paliek dramatiska, norāda Valsts robežsardzes vadība. Arvien lielāki spēki tiek koncentrēti, lai apturētu nelegālo migrāciju. Vjetnamieši, ieceļotāji no Bangladešas, Indijas pilsoņi, Afganistānas pavalstnieki – kontingents, kuriem pievilcīga šķiet tieši Latvijas robeža, ir raibu raibais. Un tie visi ir imigranti – ekonomisko labuma meklētāji nevis bēgļi no kara zonām, uzsver robežsardze.

“Šogad jau ir konstatēti 35 nelegālie imigranti, kuri šķērsoja robežu vai tika pārvietoti. No tiem 33 ir Vjetnamas pilsoņi. Visi šie nelegālie imigranti ir no valstīm, kur ekonomiskais stāvoklis nav labs,” norāda Valsts robežsardzes kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Oskars Mileika.

Latvijā vjetnamiešus staigājam pa ielām neredz, – tas ir skaidrs pierādījums, ka mēs neesam galamērķis labākas dzīves tīkotājiem.

 

Imigrantu ceļš ir nesaudzīgs. Ja lidojumu uz Maskavu var salīdzināt ar pastaigu pa parku, tad tālāk seko vairākus simtus kilometru garš brauciens autofurgonā uz Latvijas pierobežu.

Pēc tam aptuveni 20 kilometru attālumā no robežas bēgļi sāk ceļu kājām. Ja paveicās nokļūt Latvijā, tad arī mūsu teritorijā jānoiet pieci vai desmit kilometri pa mežiem un purviem līdz sagaidošajam transportam. Turklāt šāds “tūrisms” imigrantiem izmaksā visu viņu iedzīvi, kas tiek pārdota pirms došanās ceļā, lai norēķinātos ar pierobežas mafiju.

Mileika uzsver, ka ar katru gadu nosargāt valsts robežu paliks arvien grūtāk, jo migrantu skaitam ir tendence pieaugt, tomēr tiek veikti daudzi pasākumi, tajā skaitā dažādas novērošanas tehnikas iegāde un robežsardzes suņu dresūra, lai apgrūtinātu nelūgtajiem ciemiņiem dzīvi.

Ja šādai rīcībai sekotu visa Eiropa, situāciju varētu krasi uzlabot, taču kaimiņvalstu robežās caurumu vēl ir daudz.