“Viss bija sašķaidīts!” Vecmīlgrāvī uz balkona eksplodē elektriskais skrejritenis

5 komentāri
“Viss bija sašķaidīts!” Vecmīlgrāvī uz balkona eksplodē elektriskais skrejritenis
DEGPUNKTĀ

Ja runa ir par ugunsgrēkiem, ko radījusi kāda eksplozija, tad visbiežāk tajās vainojams viss, kas ir saistīs ar gāzi. Nepareiza ekspluatācija, nolietojums vai cilvēku neuzmanība, tāpēc kādā daudzdzīvokļu mājā Vecmīlgrāvī, nograndot sprādzienam, daudzi iemītnieki sākotnēji nodomājuši, ka dzīvoklī uzsprādzis gāzes balons. Kā vēlāk atklājies, eksploziju radījis elektriskais skrejritenis.

Kādam Melīdas ielas pirmā nama iedzīvotājam elektriskā skrejriteņa uzlāde dzīvokļa lodžijā beidzās pavisam negaidīti. Iekārtas akumulators, kas ar vadu bija pieslēgts rozetei, sāka kūpēt un pēkšņi uzsprāga. Kaimiņi eksploziju salīdzina ar smagās artilērijas sprādzienu, jo blakus dzīvokļos nodrebējuši logi, bet pašā epicentrā pa gaisu aizlidoja lodžijas rāmis.

“Izdzirdēju nereālu blīkšķi un stiklu šķindoņu. Es izskrēju uz sava balkona un ieraudzīju stiklus no kaimiņa balkona. Viss bija sašķaidīts. Es uzreiz izsaucu glābšanas dienestu, pateicu, ka ir šāda situācija. Es personīgi nobijos, ka kāds ir izkritis pa logu,” saka kaimiņiene.

Ugunsdzēsējiem notikuma vietā bija jātiek galā ar liesmām, kas izcēlās uzreiz pēc sprādziena – balkonā dega sadzīves mantas un griesti. Kamēr glābēji dzēsa mitekli, mediķi no telpām izveda sirmu kundzi, kuru aizveda uz slimnīcu. Kaimiņi saka, ka viņa paturēta stacionārā. Par skrejriteņa īpašnieku zināms, ka viņš palicis neskarts.

“Tas bija elektriskais skrejritenis. Cik es noprotu, tas vīrietis sākumā nopirka skrejriteni veikalā, bet vēlāk viņš saprata, ka ir nepieciešams kaut kas jaudīgāks, un, cik es saprotu, viņš jau citu skrejriteni nopirka, tā teikt, no rokas. Es to nevaru apgalvot, tikai dalos ar versiju, ko dzirdēju no citiem. Tāds ir iznākums. Stikli izlidoja ārā, nezinu, vai šobrīd tur kāds dzīvo,” bilst kaimiņiene.

Iespējams, eksplozija ir rezultāts tam, ka esošais vai bijušais skrejriteņa saimnieks pašrocīgi iejaucies braucamrīka rūpnīcas iestatījumos, lai uzlabotu ātruma un jaudas parametrus. Jādomā, ka šis gadījums noderēs par brīdinājumu tiem, kuri kaut ko līdzīgu plāno darīt tuvākā vai tālākā nākotnē.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!