“Vismaz 30 šķembas izgāja cauri durvīm”; vietējie atklāj detaļas par mikroautobusa sprādzienu Rēzeknē

3 komentāri

Pirmdienas rītā Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 101, pilnīgi negaidīti uzspridzināts kāds mikroautobuss un šoreiz palaimējās, ka cilvēki palika neskarti.

Daudzstāvu mājas iekšpagalma stāvvietā, kur agrā rītā spridzināts ”Volkswagen Transporter” mikroautobuss, jau no pulksten sešiem bija manāma neskaitāmu Valsts policijas darbinieku rosība. Spridzeklis, kas, visticamāk, atradās zem spēkrata, bija piepildīts ar daudzām sīkām šķembām. Sprādzienā metāliskie elementi caururbuši blakus stāvošus spēkratus, bojājot tiem virsbūves un riepas. Kopā ar jau minēto ”Volkswagen” apskādētas piecas automašīnas. Laimīgas apstākļu sagadīšanās dēļ tobrīd tuvumā nebija neviena cilvēka. Ēkā dzīvojošajiem, kas kļuvuši par notikušā lieciniekiem, ir daudz ko atcerēties.

“Mēs dzirdējām sprādzienu naktī, bija kādi puspieci. Pienācām pie loga un redzējām, ka dūmi no zilā busiņa. Nonācām lejā un redzējām, ka visām mašīnām bojājumi ir. Uzreiz jau apsardze bija atbraukusi, tad arī policija,” stāsta ”Mercedes” īpašnieks Kristap.s

Kristapa spēkrats sprādzienā cieta vismazāk, bet lielākie bojājumi nodarīti ”Mazdai”, kas atradās blakus busiņam. Vismaz trīsdesmit šķembas izgāja cauri braucamrīka durvīm, kā arī priekšējam un aizmugurējam atdurstienim. Sprādziens skāra arī automašīnas, kas atradās pāris metrus nostāk no eksplozijas epicentra.

“Priekšējais ritenis ir caursists, arī divi stikli. Te vēl pēdas. Ņemot vērā, ka te vēl spogulis sasists, domāju, ka kaut kāda ierīce ar iznīcinošiem elementiem ir gājusi pa gaisu,” stāsta ”Audi” īpašnieks Sergejs.

Notikušais acīmredzot ir mēģinājums nodarīt pāri vai iebiedēt pašu ”Volkswagena” īpašnieku vai viņu ģimeni. Kamēr likumsargi nestāsta par notikušā versijām, apkārtējie var tikai pieļaut visdažādākos scenārijus.

“Tā mašīna piederēja mūsu kaimiņam. Es ikdienā ar viņu tiekos tikai kāpņu telpā. Neko nevaru pateikt, normāls kaimiņš. Vīrietis, viņam ģimene, sieva, divi bērni. Par biznesu neko neesmu dzirdējusi, jo viņam šis busiņš ir, vēl arī otra mašīna, bet nekas tāds nav,” raidījumam “Degpunktā” stāsta vietējā iedzīvotāja Vallija.

Valsts policijas izmeklētajiem noteikti noderēs jebkura vērtīga informācija par šā sprādziena organizatoriem vai izpildītājiem. Ja jūsu rīcībā ir lietderīgas ziņas, zvaniet pa tālruni 110 vai vērsieties personīgi tuvākajā iecirknī.