Vīrietis Ropažu novadā patvaļīgi izzāģē kokus un kā argumentu min dabas zinātnēs iegūto augstāko izglītību

Pievienot komentāru
Vīrietis Ropažu novadā patvaļīgi izzāģē kokus un kā argumentu min dabas zinātnēs iegūto augstāko izglītību
Foto: Ekrānuzņēmums

Katram meža hektāram sargu nepieliksi un kur nu vēl katram kokam. Arvien biežāk policisti saskaras ar situācijām, ka pat lielu pilsētu tuvumā ļaundari svešā mežā rīkojas kā savā – zāģējot ko gribot un arī vēlāk, ar guvumu rīkojoties pēc sava prāta. Ropažu pusē noticis kāds noziegums, kur vaininieks, atradis visai neparastu izskaidrojumu tam, kādēļ tad svešā mežā taisījis izcirtumu. 

Aprīļa sākumā Salaspils iecirkņa kriminālpolicisti iegriezušies Ropažos, kur vietējās domes darbinieki bija nākuši uz pēdām noziegumam. Mežsargi, izstaigājot teritoriju, konstatējuši, ka izzāģēti koki Ropažu pašvaldībai piederošā mežā.

Ņemot vērā, ka pārbaudes laikā noskaidrots, ka šajā apkaimē nav saņemtas atļaujas meža tīrīšanai, kā arī nebija nekāda cita likumīga pamata ko cirst vai zāģēt, ierosināts kriminālprocess par patvaļīgu koku izciršanu un uzsākta izmeklēšana. Jau pavisam drīz likumsargiem izdevies nākt uz pēdām arī iespējamajam ļaundarim, un šā mēneša sākumā viņš aizturēts. Kā atklāj kriminālpolicijas priekšniece, aizdomās turētais kungs ir kāds 64 gadus vecs vietējais iedzīvotājs.

Vīrietis savu vainu atzina un, argumentējot ar savām iegūtajām augstākajām izglītībām (no kurām viena ir saistīta ar dabas zinātnēm), sacīja, ka nolēmis likvidēt tos kokus, kas mežā esot bijuši lieki un varējuši apdraudēt citus.

Sarunas laikā ar izmeklētājiem kungs gan uzņēmis vainu vien par pieciem, no 19 nelikumīgi nocirstajiem kokiem. Lai arī pagaidām nav skaidrs, kas atbildīgs par atlikušo koku zādzību, arī šajā nozieguma epizodē nodarītā skāde ir mērāma vairākos tūkstošos eiro.

Kriminālpolicijas priekšniece atzīst, – lai arī galvaspilsētā šādu nodarījumu nav daudz, Pierīgā un lauku reģionos šādi noziegumi ir gandrīz ikdiena, par piemēru minot situāciju Salaspils iecirknī. Pēdējā mēneša laikā saņemtas ziņas par trīs līdzīgiem noziegumiem. Divos no tiem jau ierosinātas krimināllietas, bet trešajā gadījumā vēl noris resoriskā pārbaude.