Vīrietis reibumā nozog divriteni un saņem sodu gan par zādzību, gan velosipēda vadīšanu dzērumā

3 komentāri

Šosezon ziemīgi laikapstākļi pārāk nelutina, tādēļ daudzi, jo daudzi velosipēdisti tā arī nav beiguši savu velosezonu. Līdz ar to arī divriteņu zagļiem darba netrūkst.

Šonedēļ agrā pēcpusdienā Valsts policijas Salaspils iecirknī iesoļojis kāds vīrs, kurš tik tikko pilsētas centrā bija šķīries no sava braucamrīka – divriteņa, kuru viņš bija atstājis, pieslietu pie kāda veikaliņa sētas durvīm. Drīz vien ziņa par šādu notikumu pašā pilsētas centrā sasniegusi arī vietējos pašvaldības policistus.

Dežurants nekavējoties iesaistīja videonovērošanas centru. Videonovērošanas kamerā tika fiksēts velosipēda novietošanas fakts, kā arī pamanīta persona, kura ar velosipēdu dodas prom.

“Tajā pat mirklī velosipēdista meklējumos iesaistītas pilsētā patrulējošās ekipāžas, un drīz vien, uzklausot videonovērošanas centra darbinieku norādes, zudušo braucamrīku izdevies atrast,” raidījumam “Degpunktā” norāda Salaspils pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Sergejs Kapacina.

Lai arī uzrunātais centies saglabāt mieru, policistiem radušās aizdomas, ka pedāļu minēja sirdsapziņa tomēr nav tīra.

Policistu saruna ar velosipēda zagli

Policija: Tas ir jūsu velosipēds?

Vīrietis: Kaimiņš iedeva, lai aizbraucu.

Policija: Kaimiņš iedeva? Aizbraukt? Kur jums kaimiņš iedeva velosipēdu?

Vīrietis: Tur.

Policija: Viņš atbilst tam aprakstam ko nosauca? Zaļā krāsā ir, jā. Skaidrs!

Pēc īsas sarunaskārtības sargiem tomēr izdevās pieķert vīrieti melos un kļuva skaidrs, ka viņš, visticamāk, arī ir meklētais garnadzis. Tādēļ uz notikuma vietu izsaukti kolēģi, pie kuriem bija vērsies cietušais.

“Valsts policija ieradās, persona atpazina savu velosipēdu. Šeit svarīgi minēt arī faktu, ka personas, kas nozaga velosipēdu, to vadīja reibuma stāvoklī. Personai tika konstatētas 3,5 promiles reibums, tika izsaukta arī ceļu policija, kura arī personu sauca pie atbildības par velosipēda vadīšanu reibuma stāvoklī. Protams, arī ieradās Salaspils policijas darbinieki, kuri personu aizturēja kriminālprocesa uzsākšanai,” norāda Sergejs Kapacina.