Dodoties makšķerēt, Valkas novadā noslīkst pusaudzis un jauns vīrietis

Pievienot komentāru
Dodoties makšķerēt, Valkas novadā noslīkst pusaudzis un jauns vīrietis
DEGPUNKTĀ

Nedēļas nogalē Valkas pusē traģisks negadījums laupīja divu cilvēku dzīvības.

Kāds aptuveni 30 gadus vecs vīrietis braucienā pa Vijas upi bija uzaicinājis līdzi 16 gadus vecu pusaudzi, un abi laivotāji devās makšķerēt. Par spīti ūdens drošajām vestēm, kas abiem bija mugurā, hidroelektrostacijas slūžu radītā straume izrādījās pārāk spēcīga, lai cilvēki varētu noturēties virs ūdens.

Vienā no upes platākajām vietām izbūvēta neliela hidroelektrostacija, kas atrodas netālu no pensionāres Vijas viensētas. Sestdien ap plkst. 13.00 laivotāji tuvojās slūžām, un spēcīgā straume guva virsroku.

“Laikam braukuši makšķerēt. Un tur ļoti liela straume – pirms elektrostacijas. Laikam ierāva pa to straumi…un pāri tur, kur gāžas ūdens lejā, tur viņus laikam samala,” stāsta aculieciniece Vija.

Vīrietis un nepilngadīgais līdzbraucējs tika parauti zem ūdens. Pie Vijas tieši tajā brīdī ciemojās kāds kaimiņš, kurš negadījumu redzēja. Vīrietis nekavējoties sazvanīja ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, un pēc tam metās palīdzēt nelaimē nonākušajiem.

Vija apgalvo, ka viņas kaimiņam izdevās no ūdens izvilkt vecāko no laivotājiem. Jaunais vīrietis centās mirušo atdzīvināt, veicot sirds masāžu, taču bija par vēlu.

Tikmēr 16 gadu veco puisi bija aiznesusi straume, un viņš bija pazudis no redzesloka.

Drīz pēc tam ieradās arī operatīvie dienesti. Ugunsdzēsēji pārmeklēja upi un atrada arī zēnu, kuru nodeva mediķiem, taču ārsti puisim vairs nespēja palīdzēt. Vija stāsta, ka nelielā upe ir viltīga, pa to braukt vajadzētu tikai pieredzējušiem ūdenssportistiem.

Plašāk par notikušo skatieties raidījuma “Degpunktā” sagatavotajā sižetā!