“Viņš šantažē un draud!” Četru bērnu māmiņa no Rūjienas igauņu labdari uzskata par krāpnieku

21 komentārs
“Viņš šantažē un draud!” Četru bērnu māmiņa no Rūjienas igauņu labdari uzskata par krāpnieku

Četru bērnu māmiņa Ina Rūjienā nu jau mēnešiem ilgi nespēj atrisināt strīdu ar kādu Igaunijas pilsoni, kurš viņas mājā uzsāka remontdarbus. Vīrietis apsolīja labdarības ietvaros sakopt ēku, taču pēkšņi būvdarbus pārtrauca. Sieviete apgalvo, ka tikusi apkrāpta.

Igaunijas pilsonis Heiki nu jau kādu laiku uzturas Latvijā un kopā ar draugiem šeit nodarbojas ar labdarību. Kādu dienu caur Rūjienas sociālā dienesta darbiniekiem Heiki uzrunāja pensionāru Juri, kas kopā ar 14 gadus veco meitu Lindu dzīvoja nelabvēlīgos apstākļos.

Igaunis apsolīja palīdzēt ģimenei izremontēt privātmāju Valdemāra ielā un par saviem līdzekļiem uzsāka darbu. Tiesa, neviens neesot viedokli par būvdarbiem prasījis mājas īpašniecei Inai, kura arī ir Jura meita.

Kopš Juri piemeklēja letāla sirdstrieka, remontdarbi netiek turpināti un arī būvgruži no pagalma nav aizvākti. Ina un Heiki sagājuši ragos, jo sieviete uzskata, ka igaunis ģimeni apkrāpis. Viņš darbu turpināšot tikai tad, kad Ina savu īpašumu pārrakstīs uz māsas vārdu.

Ina uzskata, ka viņa tiekot šantažēta un arī saņem draudus.

Heiki ir sašutis par Inas vārdiem un nepiekrīt sievietes apsūdzībai. Vīrietis apgalvo, ka gribēja palīdzēt pensionāram un viņa meitai, nevis Inai, bet cilvēks, ar kuru viņš vienojās par būvdarbiem, šeit vairs nedzīvo. Viņaprāt, tas atbrīvo no pienākuma pabeigt iesākto.

Heiki
labdarības akciju rīkotājs

Inas tētim bija 74 gadi, ļoti vecs vīrietis, un tāpēc mēs uzsākām remontdarbus. Viņa dzīves apstākļi iekšpusē bija ļoti skumji.

Degpunktā: Jūs uzsākāt remontdarbus. Kāpēc tie nav pabeigti?

Jo, sākumā, traucēja koronavīrusa izplatība un karantīna, kas ilga divus mēnešus. Situācija mainījās, jo Juris ir miris. Mēs neparakstījām līgumu, bet mutiski vienojāmies ar Juri, ka es palīdzēšu ar remontdarbiem mājā. Mēs sākām palīdzēt Lindai un Jurim.

Degpunktā: Vai jūs oficiāli nepārbaudījāt dokumentus, ka māja pieder viņai?

Es nepārbaudīju, jo mums bija līgums ar Juri.

Degpunktā: Līgums?

Nē, ne rakstiski, bet caur sarunām. Mēs varam pabeigt, bet tikai tad, ja māja piederēs Lindai.

Diemžēl Ina un Heiki “Degpunktā’ ierašanās dienā aprunāties nevēlējās un stāvēja atstatus viens no otra, līdz vīrietis iekāpa automašīnā un aizbrauca atpakaļ uz Igauniju. Veiksmīga vienošanās par strīda atrisinājumu karājās gaisā un tiek atlikta, līdz kāds no viņiem piekāpsies otra prasībām.