“Viņš nerādās uz tām tiesām!” Valmieriete nespēj sazināties ar bijušo vīru, kurš izvairās no alimentu maksāšanas

2 komentāri
“Viņš nerādās uz tām tiesām!” Valmieriete nespēj sazināties ar bijušo vīru, kurš izvairās no alimentu maksāšanas
DEGPUNKTĀ

Kāda sieviete Valmierā jau ilgstoši viena pati audzina divus mazus bērnus. Viņu tēvs aizbēga no ģimenes un valsts cerībā izvairīties no bērnu pabalsta maksāšanas.

Jaunā māmiņa stāsta, ka bijušais vīrs neatbild uz viņas zvaniem un arī policijai sagādājot grūtības viņa meklēšana.

“Es Valmierā uzrakstīju iesniegumu, tieši Valmierā es uzrakstīju par to. Tiesa būs ārzemēs. Viņš ārzemēs ir, un viņš nerādās uz tām tiesām,” norāda māmiņa.

Šādos gadījumos valsts ir tā, kas palīdz jaunajām ģimenēm. Uzturlīdzekļu garantijas fonds izmaksā vientuļajiem vecākiem likumā noteiktās summas bērnu pabalstam, proti, 122,50 eiro mēnesī. Fonda pārstāve stāsta, ka valmierietes vīrs atrodas Anglijā un parāda piedzīšana vairs nav vietējo iestāžu uzdevums.

“Ja parādnieks atrodas ārvalstīs, Uzturlīdzekļu garantijas fonds var uz attiecīgo valsti nosūtīt pieteikumu. Tālāk attiecīgā valsts saņem pieteikumu un sāk strādāt ar parādnieku. Kad ir iespējams, tad no viņa arī piedzen,” skaidro Uzturlīdzekļu garantijas fonda juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne.

Bērnu tēva meklēšana ir uzticēta Anglijas varasiestādēm, kā arī tiesas procesi tiek virzīti tur. Valmieriete uzskata, ka bijušajam jāatmaksā arī parāds, ne tikai alimenti, un tieši tāpēc viņai ir svarīgi vīrieti atrast.

Latvijā ik gadu tūkstošiem ģimenes saskaras ar alimentu nemaksāšanas problēmu. Kopā valstī šobrīd ir teju 41 000 saucamo parādnieku.