Viņš gribēja nolēkt no katlumājas torņa; policija un VUGD atklāj detaļas par pašnāvības mēģinājumu Dobelē

3 komentāri
Viņš gribēja nolēkt no katlumājas torņa; policija un VUGD atklāj detaļas par pašnāvības mēģinājumu Dobelē

Pašnāvība savā ziņā ir savtīgs solis, jo palicēji tiek atstāti skumjās un neziņā, kāpēc tuvinieks izvēlējies šādu neatgriezenisku problēmu risināšanas veidu. Kādam puisim pirmdien Dobelē tika dota otra iespēja sakārtot savu dzīvi. Viņu no suicīda, izlecot no liela augstuma, atrunāja ugunsdzēsēji un policisti.

Pirmdien vēlā pēcpusdienā Dobelē kāds vīrietis uzrāpās pilsētas katlumājas tornī un draudēja izdarīt pašnāvību, nolecot no augstuma. Izsaukumu uz notikuma vietu pirmie saņēma Dobeles daļas ugunsdzēsēji un devās ar pārgalvi aprunāties.

Viss gan nebija tik vienkārši, pirms tam ugunsdzēsēji trīs stundas vīrieti turēja, lai viņš neizdomātu lēkt, kamēr policijas pārrunu veicējs un glābšanas dienesta vīri centās satraukto puisi nomierināt.

Kādam aculieciniekam izdevies iemūžināt šīs glābšanas operācijas sākumu, un tajā brīdī neviens nedomāja, ka viss ievilksies līdz melnai tumsai.

Tikai nonākot lejā, atklājās, ka potenciālais pašnāvnieks ir kāds 28 gadus vecs puisis. Ja vīrietis izrādīsies garīgi vesels, tiks domāts arī par viņa sodīšanu.

Nedz ugunsdzēsēji, nedz policisti neatminas, ka kāds kādreiz būtu mēģinājis kāpt šajā tornī. Tas arī nebūtu tik viegli īstenojams, taču darba dienas vidū vārti uz katlumāju bieži vien stāv vaļā, lai ērtāk būtu kursēt transportam.

Glābēji un policisti aicina cilvēkus nespēlēties ar savu dzīvību un netērēt operatīvos resursus. Ja nepieciešama palīdzība, tad jāmeklē psihologs vai psihoterapeits. Īslaicīgas pārrunas jau šādā ekstrēmā situācijā tāpat neatrisina ilgstoši krātas problēmas.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā