Sievietei Rīgā uz ielas uzbrūk bijušais draugs

25 komentāri
Sievietei Rīgā uz ielas uzbrūk bijušais draugs

“Viņa mērķis drīzāk bija sakropļot, ne nogalināt, taču nebija tālu līdz tam, lai nazis caurdurtu plaušas,” – tā saka kāda sieviete, kura kļuvusi par bijušā drauga atriebības upuri.

Piedzīvoto gribas aizmirst un nekad neatcerēties, tā par dramatiskajiem notikumiem saka Ķengaraga iedzīvotāja Marija. Sieviete kļuvusi par varmākas upuri – uzbrukumā viņai nācies cīnīties par dzīvību, kamēr garāmgājēji un aculiecinieki izlikušies, ka neko neredz. Uzbrukums noticis ap plkst.13 Maskavas un Prūšu ielas krustojumā, netālu no sabiedriskā transporta pieturas. Sieviete gājusi uz darbu un pēkšņi sajutusi spērienu no aizmugures, atskatoties ieraudzījusi pazīstamu seju. Tas izrādījies Marijas bijušais draugs.

“Viņš piegāja no aizmugures, ar kreiso roku saķēra mani aiz kakla un ar labo roku sāka durt. Viņš dūra vairākkārtīgi, vairāk nekā 10 reizes. Viņš man dūra kaklā, sejā, deniņos un viens no dūrieniem trāpīja kreisajā rokā un gandrīz aizķēra plaušu. Pēc ārstu novērtējuma – trīs no šiem dūrieniem varēja būt nāvējoši. Nedaudz pietrūka,” stāsta Marija.

Marija atceras, ka apkārt bijuši vairāki aculiecinieki, kuri varējuši nākt viņai palīgā, taču neviens uz uzbrukumu nav reaģējis. Sieviete metusies uz ceļa pie garāmbraucošām automašīnām un mēģinājusi pievērst uzmanību. Uzbrucējs tajā brīdī sācis bēgt.

“Es izskrēju uz ceļa braucamās daļas, tur bija automašīnu sastrēgums. Es sāku taisīt vaļā automašīnu durvis un lūgt pēc palīdzības. Tikai divi cilvēki ātri noreaģēja, tas bija puisis un meitene. Ko viņi izdarīja? Viņi izvilka aptieciņu, paņēma apsējus un sauca ātro palīdzību. Vienas citas mašīnas šoferis vienkārši aizvēra durvis,” stāsta Marija.

Pēc brīža ieradusies ātrās palīdzības brigāde, un mediķi sievieti steidzīgi nogādāja slimnīcā. Marija četras dienas pavadīja reanimācijas nodaļā un pārdzīvoja vairākās operācijas. Šobrīd sievietes dzīvībai nekas nedraud, veselības stāvoklis ir stabilizēts un uz sejas ir uzliktas vairākas šuves. Vēl kādu laiku Marijai nāksies pavadīt Austrumu slimnīcas telpās. Priekšā rehabilitācijas periods un ilga tiesāšanās.

“Es tiesāšos, jo tāds cilvēks nevar atrasties sabiedrībā. Tas viss ir ļoti baisi. Vienkārši policija bija vairāk ieinteresēta, lai tiktu slēgts miera izlīgums un šo problēmu risināt mierīgā ceļā, nevis kādu sodīt,” atklāj Marija.

Uzbrucējs bijis sievietes bijušais draugs. Attiecības starp 31 gadu veco sievieti un 44 gadu veco vīrieti ilgušas gandrīz sešus gadus, bet kaut kas nogājis greizi, un Marija pieņēmusi lēmumu šķirties. Sieviete stāsta, ka tik līdz paziņojusi, ka vairs negrib turpināt attiecības, vīrietis palicis nekontrolējams.

Mums nebija nopietnu attiecību, mēs pat nedzīvojām kopā. Dzīvojām ne pārāk labi, gribējās dzīvot labāk un es satiku citu cilvēku. No tā viss arī sākās. Nav tā, ka viņš mani ļoti mīlēja, bet laikam sajutās tā, ka viņam kaut kas ir atņemts. Viss sākās tad, kad viņš uzzināja, ka it kā es viņu krāpu, bet patiesībā tā nebija nekāda krāpšana. Es viņam pirmajā dienā paziņoju, ka es no viņa aizeju. Viņš to nespēja pieņemt,” saka Marija.

Uzreiz pēc Marijas lēmuma sākās problēmas. Pamestais vīrietis sācis lietot alkoholu un kļuvis vardarbīgs, sācis izsekot, draudēt un pat sist. Pirmo reizi bijušais kavalieris viņai uzbrucis 7. oktobrī, un sieviete divas nedēļas nogulējusi mājās. Vēl pēc pāris dienām naktī saskrāpēta Marijas automašīna, vēl pēc kādā laika pārdurtas spēkrata riepas. Marija apgalvo, ka bija ziņojuši policijai par notiekošo, bijušais ticis saukts uz pārrunām, bet tās nav bijušas sekmīgas. Marija zina, ka viņas bijušajam ir sakari policijā.

“Pēc izskata viņš ir adekvāts cilvēks. Un jāpiemin, ka viņš ir bijušais policijas darbinieks. Viņš zina, kā pareizi rīkoties kādā konkrētā situācijā. Viņš nekad policistu klātbūtnē neteiks neko, kas viņam var radīt problēmas,” saka Marija.

Ķengaraga policijas iecirknī par izdarīto noziegumu ir uzsākts kriminālprocess pēc nopietna panta, kas draud ar reālu brīvības atņemšanu. Lai atrastu iespējamo vainīgo, policija esot ieguldījusi lielu darbu un iespaidīgus resursus, saka Ķegaraga policijas kriminālpolicijas priekšniece Inga Meikšāne. Aizdomās turamais tika noķerts 24. decembrī. Pašlaik vīrietis atrodas apcietinājumā un savu vainu atzīst. Iecirknī viņa saistību ar darbu valsts iestādē nekomentē.

Inga Meikšāne piebilst, ka cietušajai sievietei iepriekš sniegta palīdzība – proti, varmākam aizliegts tuvoties upuriem, taču diemžēl ļaundari spēj apturēt tikai restes.