“Viņi tur “selfijus” taisīja.” Nokrītot no 12 stāvu ēkas jumta, Rīgā dzīvību zaudējusi jauniete

6 komentāri

Viņu pazudināja pašas pārgalvība un muļķība, saka Daugavgrīvas iedzīvotāji par kādas jaunas sievietes bojāeju, nokrītot no divpadsmit stāvu ēkas jumta. Vēlme pēc slavas un atzinības sociālajos tīklos esot likusi tiešā nozīmē rāpties augstāk.

Pie viena no 12 stāvu namiem Rīgā, Birzes ielā, vēlā vakara stundā pulcējās kupls skaits vietējo iedzīvotāju. Rajonā bija izplatījušās ziņas, ka atrasts līķis. Netālu no nama fasādes zālē nekustīgi gulēja sieviete, kas kritusi no liela augstuma.

“No jumta, runā, ka no jumta. Runā, ka viņa mīlēja pa jumtiem staigāt,” stāsta vietējās iedzīvotājas. “Plkst. 19.00 visu laiku sēdēju pie loga. Pēc tam man piezvanīja Irīna un jautāja, kas pie mūsu mājas notiek? Es vēl pārjautāju: vai pie mums? Viņa teica, lai paskatos pa logu. Es skatos, ugunsdzēsēji, ”ātrie”. Viņi plkst. 20.30. atbrauca. Iznāk, ka viņa izkrita agrāk.”

“Nu meitenīte, līķītis bija neliels. Es uzreiz pamanīju, ka līķis guļ, bet viņa jau bija apsegta. Tur acīmredzot nebija vairs ko redzēt, no tāda augstuma krita,” saka vietējās iedzīvotājas.

Šo gadījumu izmeklēs Kurzemes priekšpilsētas kriminālpolicijas darbinieki, un ir uzsākts process pēc trīspadsmitās nodaļas, par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību. Tas nebūt nenozīmē, ka Birzes ielā notika noziegums, taču visi fakti izmeklēšanas laikā tik un tā būs jāpārbauda.

Iecirknī ziņo, ka pašreizējā likumsargu rīcībā esošā informācija neliecina par to, ka cilvēka nāvē varētu būt vainojams kāds cits. Vietējiem iedzīvotājiem ir pat viena versija par notikušā iemesliem, turklāt ļaudis piebilst, ka uz konkrētā nama jumta arī iepriekš redzēti jaunieši.

“Runā, ka viņi tur “selfijus” taisīja. (..) Tie teica, ka viņi tur “selfījus” taisīja un pēc tam kaut kur tos publicēja. (..) Kā reiz tajā dienā bija lietus un vējš,” saka vietējie.

Mājinieki uzsver, ka vismaz pēc traģēdijas nama pārvaldniekam bija jāparūpējas, lai izeja uz jumtu būtu slēgta. Lai arī uz lūkas 12. stāvā tiešām redzama jauna piekaramā atslēga, tomēr izeja uz jumtu joprojām ir vaļā un jebkuram svešiniekam ir brīva pieeja.

6 komentāri