“Viņi noklausījās aiz durvīm, kā cilvēks mirst!” Likumsargiem vilcinoties izgāzt dzīvokļa durvis, Rīgā iet bojā cilvēks

10 komentāri
“Viņi noklausījās aiz durvīm, kā cilvēks mirst!” Likumsargiem vilcinoties izgāzt dzīvokļa durvis, Rīgā iet bojā cilvēks

Pirmdienas pievakarē, pie daudzdzīvokļu mājas Maskavas ielā bija manāma pamatīga iedzīvotāju rosība. Katram otrajam rokās bija spainis vai kāds trauks. Vienā no mājas piektā stāva dzīvokļiem bija sākušies plūdi, un iemītnieki steidza glābt kas glābjams.

Viena no iedzīvotājām stāsta, ka pēkšņi pa elektrības rozetēm sācis tecēt ārā ūdens. Sievietes vīrs izsauca gan atbildīgos dienestus, gan arī pašvaldības policiju.

Brīdī, kad tika apturēta ūdens padeve, kārtības sargi aiz dzīvokļa durvīm sadzirdēja gārdzošas skaņas. Violas vīrs, kopā ar pašvaldības policistiem klauvējis un dauzījies pie kaimiņa durvīm, bet nekāda reakcija nav sekojusi. Tad vīrietis piedāvājis likumsargiem izgāzt durvis, lai pārbaudītu, vai nav apdraudēta cilvēka dzīvība. Policisti gan norādīja, ka šādā gadījumā ir nepieciešama kolēģu no Valsts policijas ierašanās.

Tikai pēc stundas notikuma vietā ieradušies mediķi ar ugunsdzēsējiem un pēc vēl 30 minūtēm – Valsts policijas pārstāvji. Mājas iedzīvotāja uzskata, ka glābēji zaudējuši tik dārgo laiku, nepamatoti vilcinoties un nespējot uzņemties atbildību.

Ap plkst. 23 ugunsdzēsēji glābēji ar autokāpņu palīdzību tikuši līdz piektajam stāvam un atspieduši vaļā vienu no dzīvokļa logiem. Tiekot dzīvoklī, vannas istabā ar ūdeni piepildītā vannā atrasts cilvēks. Pēc apskates mediķi konstatējuši vīrieša nāvi.

“Kas man šķiet ne pārāk pieņemams, es saprotu, ka bez atļaujas dienestiem nav iespējas lauzt ārā svešas durvis, bet, kad ieradās iecirkņa inspektors, viņš arī visu apskatīja, piezvanīja, paklauvēja un pateica, ka nevarot dod atļauju izlauzt durvis. Tajā pašā laikā dzīvoklī bija dzirdama cilvēka elpa. Šo skaņu var salīdzināt ar ļoti intensīvu kaimiņu krākšanu,” atceras mājas iedzīvotājs Dmitrijs.

Vīrietis vēl norāda, ka arī agrāk bijuši incidenti ar augšējo kaimiņu. Reiz viņš esot iesnaudies vannā un nopludinājis apakšējos dzīvokļus, bet toreiz, modināts ar klauvējieniem, viņš atsaucies. “Man liekas, ka toreiz viņš bija iedzēris. Es neesmu pārliecināts, ka šoreiz bija tāda pati situācija. Pagājušo reizi mums izdevās viņu pamodināt. Visi bija mājās, uzgājām augšā un viņu pamodinājām,” turpina kaimiņš.

Pirms durvju laušanas policistiem bijis jāizvērtē visi apstākļi un jāpieņem pareizais lēmums. Diemžēl šoreiz tas tāds nebija, bet krākšana, par ko runā kaimiņi, varēja būt, piemēram, mājdzīvnieka radīta skaņa, norāda policijā. Vismaz notikuma vietā neviens no iedzīvotājiem, kā arī mediķi nevarēja skaidri pateikt un norādīt, kas dzirdams aiz durvīm.

Iecirknī par cilvēka bojāeju tagad ir uzsākts ne tikai kriminālprocess, bet arī dienesta pārbaude, un tiks izvērtēts, vai policistu darbībās ir bijuši pārkāpumi.
10 komentāri