Vilciena un automašīnas sadursme Pļaviņās: autovadītājs apbraucis aizvērtu drošības barjeru

1 komentārs
Vilciena un automašīnas sadursme Pļaviņās: autovadītājs apbraucis aizvērtu drošības barjeru
DEGPUNKTĀ

Otrdien, 26.maijā, kāds šoferis ar automašīnu “Volvo”, šķērsojot dzelzceļa sliedes Odzienas ielas pārbrauktuvē Pļaviņās, rupji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un apbrauca aizvērtu drošības barjeru. Rezultāts šādai rīcībai pagalam bēdīgs – sadursme ar kravas vilcienu, kas virzījās no Rīgas uz Jēkabpils pusi.

Pēc trieciena vilciena sastāvs “Volvo” pastūma vēl dažus metrus uz priekšu, līdz tas apstājās turpat uz sliedēm, netālu no pārbrauktuves.

Zināms, ka no šofera sēdvietas vīrietim izkļūt palīdzēja dzelzceļa darbinieki, un šoreiz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vīriem nebija jāiesaistās cilvēka atbrīvošanā.

Cietušo mediķi steidzīgi nogādāja tuvākajā slimnīcā. Aptuveni pēc stundas samīcīto “Volvo” izdevās novilkt no sliedēm, un vilcienu kustība atjaunota.

“Šī pārbrauktuve ir aprīkota ar skaņas signālu un barjeru. Šajā gadījumā arī tas viss ir darbojies. Saistībā ar šo negadījumu es vēlos vēlreiz atgādināt, ka dzelzceļa tuvumā ikvienam ir jābūt uzmanīgam un pie sliežu šķērsošanas ir jāpārliecinās, ka netuvojas vilciens. Kā redzam tas atteicās gan uz gājējiem, gan uz jebkuru transportlīdzekļa vadītāju,” norāda VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāve  Ella Pētermane.

Par notikušo atgadījumu ir uzsākta izmeklēšana. Tās laikā likumsargiem būs jānoskaidro šofera agresīvās rīcības iemeslus.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!