“Viens līkums, otrs līkums… avārija!” Tumsas aizsegā policisti Vangažos cenšas noķert dzērājšoferi

2 komentāri
“Viens līkums, otrs līkums… avārija!” Tumsas aizsegā policisti Vangažos cenšas noķert dzērājšoferi
Ekrānuzņēmums / Degpunktā

Naktī uz trešdienu, 1. augustu, Vangažos notikusi spriedzes pilna pakaļdzīšanās, kas beigusies ar pamatīgu avāriju, trīs sasistiem auto un visai asiņainiem skatiem.

Policijas pakaļdzīšanās beigusies ar tādu blīkšķi, ka pamodinājusi vai visus tuvējo māju iedzīvotājus. Kā stāsta viens no raidījuma “Degpunktā” sastaptajiem aculieciniekiem, kurš trešdien ieradies apskatīt bēdzēja sadauzītos automobiļus, brīdi pirms avārijas, ap plkst. 1.00, apkārtnē bijušas dzirdamas sirēnas un kādā mirklī pat šķitis, ka atskan vairāki šāvieni.

“Tad uzreiz tāds spēcīgs sitiens. Es paskatījos, ka tā mašīna jau šeit stāv. Policisti pieskrēja klāt. Viņš laikam pat ieslēdzās mašīnā, jo pat nekāpa ārā. Domāju, ka viņi gribēja izsist logu vai ko tādu,” stāsta vietējais iedzīvotājs.

Kā atklāj vietējās pašvaldības policijas priekšnieks, neveiksmīgā autovadītāja stāsts sācies jau labu brīdi pirms šī visai skaļā finiša. Policisti ar pārkāpēju vienā vakarā sastapušies pat vairākkārt. Pirmo reizi vīri tumšo “Volkswagen” ievērojuši pavisam nejauši – tikai tāpēc, ka automobilis bijis novietots tādā vietā, kur to nekad neatstātu kāds vietējais.

“Pie stūres atradās šoferis, kurš spaidīja telefonu. Turpināja patrulēt – nu, novietots, novietots. Pēc minūtēm desmit šī pati automašīna jau izgriezās no blakus ielas ar lielu vērienu, ieslēgtām tālajām gaismām,” skaidro Reģionālās pašvaldības policijas Inčukalna nodaļas priekšnieks Zintis Šaicāns.

Lai arī policisti, pabraucot garām auto, drīz vien nolēmuši tomēr apgriezties, lai panāktu aizdomīgo braucamrīku un aprunātos ar tā stūrētāju, spēkrats jau bija izgaisis.

Šaicāns min: “Mašīna tika nozaudēta no redzesloka. Bet, iebraucot vienā no pagalmiem, policijas uzmanību centās pievērst kāds vietējais iedzīvotājs, kurš apstādināja policijas automašīnu un stāstīja, ka aiz mājas kaut kur braukā “pasātiņš”.”

Tika uzsākta automašīnas meklēšana. Sākotnēji transportlīdzekli neizdevās atrast. Pēcāk transportlīdzeklis manīts. Policija lūdza vadītāju apturēt transportlīdzekli.

“Sākotnēji to nevarētu nosaukt par mukšanu, jo tas transportlīdzeklis pārvietojās netipiski lēni. Stāsts labi nebeidzās un transportlīdzekļa vadītājs tomēr nolēma no policijas darbiniekiem mukt,” skaidro Šaicāns .

“Volkswagen” stūrētājs piespiedis gāzes pedāli, taču policistiem izdevies noturēties līdzi bēdzējam. Viens līkums, otrs, tad trešais, līdz šoferi tomēr iegāzis izdzertais alkohols. Automašīna avarēja.

Brīdi vēlāk, kad šoferis nedaudz atžirdzis, policistiem izdevies atvērt durvis un drīz vien asinīm noplūdušais vīrietis, kurš pamatīgi odis pēc grādīgajiem, nodots mediķu rokās. Tomēr pat ātrajā palīdzība, kungs pēc šajā vakarā pieredzētā nav spējis nomierināties un pat paspējis izvicināt dūres gan ar mediķiem, gan policistiem.

Kā noskaidrots no ceļu policijas darbiniekiem, transportlīdzekļa vadītājam pirms gada jau atņemta autovadītāja apliecība. Par šo gadījumu tiks ierosināts kriminālprocess.

Automašīnas vadītājs nu var apkopt brūces un gaidīt tiesas dienu, savukārt diviem Vangažu iedzīvotājiem pēc pagājušās nakts notikumiem priekšā neplānotas klapatas ar auto remontu un apdrošinātājiem. Kā izrādās, dzērājšoferis trāpījis divos vienas ģimenes automobiļos.

Protams, ņemot vērā visus šā negadījuma apstākļus, abu šīs ģimenes auto remontu pēcāk piedzīs no avārijas izraisītāja, kas viņam tā jau sāpīgo izbraucienu pa Vangažu ielām padarīs tikai vēl dārgāku.

2 komentāri