Komentāri

Pagājušajā sestdienā ”Degpunktā” vēstīja par kādas ģimenes nedienām Jēkabpilī, kas sākušās no pārlieku lielas aizraušanās ar kosmētiskā spirta dzeršanu. Šī viela, kurā ir 60% alkohola, brīvi pieejama ikvienam, arī pusaudžiem. Kā situāciju komentē preces izplatītāji un ko par to saka narkologi?

Pirmo reizi par šīs vielas eksistenci “Degpunktā” komanda uzzināja pirms vairāk nekā gada Liepājā, kur šķidruma iespaidā izdarīta slepkavība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Var jau teikt, ka tā ir katra paša izvēlē, ko lietot un ko nē, tomēr, jo pieejamāka prece, jo lielāka bīstamība, ka kāds to lietos veidā, kādu neparedz instrukcija, kā savulaik ar ”spaisu”, kas bija domāts ”kaljānu” tīrīšanai, bet faktiski izrādījās narkotika.

Toreiz tirgotāji to apzinājās, un jādomā, ka arī šoreiz nav citādi. Papētot klientus, kas pērk šo preci, vairums no viņiem pēc skata ir ”bomži” un dzērāji, nevis, piemēram, mājsaimnieces. Uz sabiedrības degradāciju tendēts bizness – tāds ir secinājums. Paši preces izplatītāji gan to noliedz – atklātu interviju viņi gan nesniedz, bet telefoniski aprunāties mums izdodas. Izrādās, – konkrēto preci ražo poļi.

Firmas pārstāvis neizslēdz iespēju, ka kosmētisko spirtu var nopirkt arī pusaudži, jo tas nav ievietots to preču kategorijā, par kurām jāuzrāda dokumenti, kas apliecina pilngadību.

Cik novērots, Rīgas citu lielpilsētu lielākie veikalu tīkli ar šīs preces izplatīšanu nenodarbojas. Un, visticamāk, tas tiek darīts, lai negrautu savu tēlu un veikalu rindās regulāri nestāvētu klaidoņi, ”bomži” un alkoholiķi. Oficiāli gan atteikumi izplatīt kādu preci saistīti ar pārāk piesātināto tirgu un preces ienesīgumu.

Uzņēmums kategoriski noliedz, ka viņu interesēs ir tikai pārdošanas apjomi. Reizēm pat caur veikaliem tiekot saņemti zvani, kad cilvēki grib par šo preci uzzināt kaut ko vairāk.

To, ka tas ir slikti, viennozīmīgi saka arī ārsti. Mūsu pieminētajiem dzērājiem gan paveicies, ka kosmētiskajā līdzeklī esošais spirts nav bijis tik toksisks, lai nogalinātu vai atstātu straujas paliekošas sekas, kā tas nesen ar līdzīgu līdzekli bijis kaimiņvalstī, kad etilspirta vietā smaržūdenī iepildīts metilspirts.

Ārsts Stašinskis aizstāv uzņēmējus, sakot, ka cilvēkiem pašiem tomēr jāsaprot, ko viņi dara.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl