Vieglās automašīnas slēpņos atrod 5,2 kilogramus marihuānas

0 Komentāru
Vieglās automašīnas slēpņos atrod 5,2 kilogramus marihuānas
FOTO: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvaldes darbinieki 2016. gada 7. decembrī, Baltkrievijas pilsoņa vadītā automobilī “Volkswagen Passat” atrada un izņēma 5213g marihuānas, par ko nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess.

Pamatojoties uz pārvaldes rīcībā esošu riska informāciju par iespējamu narkotisko vielu kontrabandu, uz Rīgas apvedceļa, tika apturēts automobilis “Volkswagen Passat” ar Baltkrievijas reģistrācijas numuru.

Muitas kontroles laikā radās pamatotas aizdomas, ka transportlīdzeklī varētu tikt pārvadātas aizliegtas vielas vai muitas kontrolei pakļautas preces, līdz ar to automobilis tika nogādāts uz padziļinātās muitas kontroles veikšanas vietu Rīgā.

Kontroles gaitā tika konstatēts, ka automobiļa bagāžas nodalījumā, rezerves ritenim paredzētajā vietā, atrodas četri melni polietilēna iepakojumi ar specifiski smaržojošu zaļganbrūnu augu valsts izcelsmes vielu.

Turpinot veikt pārbaudi tika atklāts, ka zem automobiļa aizmugurējā bampera paslēpti vēl divi melni polietilēna iepakojumi ar tādu pašu saturu kā iepriekš atrastajos iepakojumos.

Procesa ietvaros izņemtā viela tika nosūtīta uz Muitas laboratoriju ķīmiskās ekspertīzes veikšanai. Ekspertu atzinums apstiprināja aizdomas, ka izņemtā viela, ar kopējo svaru 5213 g, ir marihuāna.

Par notikušo 2016. gada 7. decembrī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1. panta 2. daļas un 253.1. panta 3. daļas par narkotisko vielu kontrabandu lielā apmērā un neatļautu glabāšanu un pārvietošanu Latvijas teritorijā realizācijas nolūkā lielā apmērā.

Par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts “Volkswagen Passat” vadītājs, 1971. gadā dzimušais Baltkrievijas pilsonis, kuram tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Izmeklēšanas interesēs papildu informācija netiks sniegta.

0 Komentāru