Policisti paglābj novārgušu zīdaini un viņa brāli no iereibušas mātes

19 komentāri
Policisti paglābj novārgušu zīdaini un viņa brāli no iereibušas mātes

Pirmdien, 7. janvārī, Rīgas pašvaldības policijas policisti no paša mātes paglābuši kādu sešus mēnešus vecu zīdaini un viņa brāli.

Ap plkst. 16.00 galvaspilsētas kārtības sargi devušies uz kādu daudzdzīvokļu namu Juglā. Tā iedzīvotāji pirms mirkļa bija ziņojuši, ka viena no kaimiņienēm pieskatot savus bērnus tādā alkohola reibumā, ka apkārtējiem ir pamatotas bažas par mazuļu drošību. Par to, ka kaimiņi nav kļūdījušies, policisti pārliecinājušies, jau sperot pirmos soļos pār mājokļa slieksni, kad gaitenī iznirusi sieviete, kura knapi spējusi nostāvēt kājās.

Policijas darbinieki konstatēja, ka dzīvoklī atrodas četras personas – sešus mēnešus vecs zīdainis, 10 gadus vecs bērns, kā arī bērnu māte un vecmāmiņa.

Bija redzams, ka dzīvoklī ir liela nekārtība un antisanitāri apstākļi, kā arī tas, ka māte atrodas alkohola reibumā. Pārbaudot zīdaiņa veselības stāvokli, radušās aizdomas, ka zīdainis netiek pienācīgi aprūpēts.

Pārbaudot alkohola koncentrāciju mātes izelpā, konstatēts, ka persona atrodas 2,5 promiļu reibumā. Līdz ar šo atklājumu policisti lēmuši arī par vecākā dēla izņemšanu no ģimenes. Puika nodots kolēģiem un nogādāts krīzes centrā, bet policisti uzsākuši administratīvo lietu. Tāpat par miteklī redzēto ziņots arī Bāriņtiesai un Rīgas domes Bērnu lietu apakškomisijai.

 

19 komentāri