VIDEO: Matīsa kapos siro piemiņu vietu apgānītāji

2 komentāri
VIDEO: Matīsa kapos siro piemiņu vietu apgānītāji

Raidījuma “Degpunktā” skatītāja ziņo par kapu apgānītājiem, kuri diennakts tumšajā laikā siro Matīsa kapos. Viņas tuvinieces piemiņas vieta apzagta, garnadzim aiznesot smagu eņģeļa statuju, kuru viņš, visticamāk, pēc tam pārdos. Savukārt kāda sieviete pa kapiem staigā, lai izmētātu mirušajiem atstātos ziedus.

Par bezkaunīgu garnadzi un cilvēku bez morāles Kristīne sauc kādu vīrieti, kurš nakts vidū apgānījis viņas tuvinieces kapa vietu. Vairākus gadus sieviete devusies nolikt ziedus piemiņas vietā Matīsa kapos, taču piektdienas rītā Kristīni sagaidīja apbēdinošs pārsteigums.

“Atnākot uz kapiem, ieraudzīju, ka ir izrautas puķes. Atejot no šoka, sapratu, ka man ir nozagts arī piemineklis, kas stāvēja tur trīs gadus,” stāsta Kristīne. Viņa ieguvusi video kameras ierakstus, – tajos redzams vīrietis, kurš iespēris piemineklim un aiznesis to prom.

Sieviete stāsta, ka viņa ļoti rūpējas, lai šī kapa vieta būtu sakopta, dekorēta un vienmēr izskatītos skaisti. Placītis atrodas pie pašiem kapu teritorijas vārtiņiem, no ielas puses labi redzamā vietā, un tas pievilina potenciālos zagļus.

“Fakts, ka cilvēks var atnākt uz kapiem un darīt tādas lietas – tas jau parāda, ka viņš nav normāls,” min Kristīne.

Video novērošanas ierakstos redzams, kā 9. augustā, ap plkst.21.30, vīrietis, tērpies īsos šortos, tumši zilā vestē un baltos sporta apavos, iesoļo kapos. Vīrietis sākotnēji uztraukti rakņājās sev pa kabatām, līdz atstutējās pret beņķīša atzveltni, nogaidot līdz skatam pazudīs iespējamie aculiecinieki. Tad sekoja spēriens ar kāju, pārbaudot, cik spēcīgi iekārotā statuja piestiprināta uz podesta. Ātri vien noprotot, ka to būs viegli atdalīt un nocelt, vīrietis pagrāba pieminekli un ātriem soļiem devās prom. Kristīne stāsta, ka video ir nodots policijas rīcībā.

“Pa kapiem tas nav pirmais iesniegums, tas ir otrais. Apmēram pirms diviem gadiem tika izpostīts arī tieši tas pats kaps. Bija nozagts krusts, krusta vietā iebāzta pudele. Kad es izsaucu policiju, diemžēl policija nepaņēma ne to pudeli, uz kuras varēja būt pirkstu nospiedumi, ne to krustu, ko es atradu miskastē,” skaidro Kristīne.

Nozagtās eņģeļa figūriņas tirgus vērtība ir nepilni simts eiro, taču tā saucamajā melnajā tirgū tās cena būs vismaz uz pusi zemāka. Kristīne stāsta, ka Matīsa kapos notiekošās likstas ar šo stāstu nebeidzas. Svešas piemiņas vietas regulāri apmeklē kāda sieviete, kura nakts laikā ierodas kapos un izmētā pa perimetru visas puķes, ko ierauga.

Video novērošanas kameras fiksējušas arī šo sievieti darbībā. Kristīne stāsta, ka video redzamo cilvēku nepazīst, taču uzskata, ka tā nav nelabvēle, kas vēlas sāpināt kādu konkrētu personu, jo apgānāmās kapa vietas izvēlas impulsīvi. Kā ierakstos redzams, sieviete ar visām saknēm izplēš gan stādus, gan no vāzēm izceļ jau nogrieztos ziedus un iemet krūmos.

Ja kāda rīcībā ir informācija, kas palīdzētu identificēt video ierakstos redzamo vīrieti un sievieti, vai zināma viņa atrašanās vieta, likumsargiem var zvanīt pa tālruni 110.

2 komentāri