VIDEO: Drabešu pagastā ūdenī iegāzies “Virši-A” degvielas vedējs

1 komentārs

Drabešu pagastā, netālu no ciemata “Kārļi”, nespējot izbraukt grants ceļa līkumu, avarēja “Virši-A” degvielas vedējs.

Piekabe, kas pārvadāja deviņas tonnas degvielas, iegāzās nelielā dīķī, radot draudus piesārņot apkārtējo vidi. Glābšanas darbos iesaistījās gan policija, gan vides speciālisti.

Ciema “Kārļi” iedzīvotāji pirmdien plkst. 15.00 manīja vairākas ugunsdzēsēju ekipāžas, kas steidzās garām viņu mājokļiem. Sākotnēji baidoties, ka kādam no kaimiņiem aizdegusies māja, vietējie sekoja operatīvo dienestu iebrauktajam ceļam.

“Mēs domājām, ka kaut kas deg,” stāsta Imants, kurš dzīvo “Kārļos”.

Vēlāk atklājās, ka ugunsdzēsēji piestājuši pie nelielā dīķa un steidza palīgā nevis kaimiņiem, bet gan “Virši-A” degvielas vedējam, kas avarējis uz grants ceļa. Imants, kurš dzīvo augšup kalnam, redzēja, ka kravas automašīnas piekabe ar visu pārvadāto degvielu ieslīdējusi ūdenstilpnē.

Apkārtējie arī pamanījuši sliedes, ko pirms avārijas atstājusi kravas automašīna, cenšoties izbraukt neērto grants ceļu.

“Virši-A” šoferis transportēja aptuveni deviņas tonnas degvielas. Avārijas sakopšanas darbos papildu ugunsdzēsējiem iesaistījās arī Valsts vides dienests un Valsts policija.

“Virši-A” sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Kresa stāsta: “Pārsūknēšanu veica mūsu tehniskie cilvēki, un tika iesaistīti arī papildus vides speciālisti, kas konsultēja degvielas pārsūknēšanas darbus, lai nepieciešamas gadījumā varētu novērst degvielas noplūdes risku un iespējamo kaitējumu apkārtējai videi.”

Pēc aptuveni sešu stundu darba, plkst. 21.00, pārsūknēšanas darbi bija pabeigti, un piekabe izcelta no dīķa. Pēc negadījuma seku novēršanas darbiem, vides speciālisti no dīķa savākuši ūdens paraugus un nodevuši ekspertīzēm. Tikmēr pārbaudei pakļauta arī kravas automašīna, lai noskaidrotu, kāpēc degvielas vedējs avarējis.

“Šobrīd mēs šo situāciju izskatām, mūsu pieredzē šis ir pirmais gadījums, negribētu spekulēt par notikušo, jo uz vietas es pati tur nebiju, bet mēs noteikti šo situāciju izskatīsim ar darbiniekiem un noskaidrosim apstākļus,” min Kresa.

Vēl otrdienas pievakarē “Virši-A” darbinieki ūdenī gremdē absorbējošus materiālus, lai uzsūktu nelielo degvielas daudzumu, kas tomēr dīķī nonācis. “Virši-A” pārstāve apliecina, ka rezultāti no laboratorijas par piesārņojuma līmeni būs zināmi pēc pāris dienām.

1 komentārs