4,15 promiles un draudi nogalināt – maza meitenīte vēršas policijā par savas mātes izturēšanos

6 komentāri
4,15 promiles un draudi nogalināt – maza meitenīte vēršas policijā par savas mātes izturēšanos

Šis ir stāsts par pavisam savādāku mammu, kas nevis palīdz savam bērnam, bet dzen viņu postā vārda vistiešākajā nozīmē. Pavisam nesen policisti paviesojušies kādā miteklī Iļģuciemā, kur septiņus gadus vecai meitenei bija tā apnikusi vecāku uzdzīve, ka viņa pati parūpējusies, lai par notiekošo uzzina policija.

Rīta pusē, Kurzemes pārvaldes kārtības sargi saņēmuši kāda Pārdaugavas iedzīvotāja telefona zvanu – viņam, šajā rītā palīdzību lūgusi kāda septiņus gadus veca, kaimiņos mītoša meitenīte.

Jau pirmajās sarunas minūtēs, likuma sargiem kļuva skaidrs, ka neviens no dzīvoklī esošajiem pieaugušajiem nav skaidrā un šī vizīte ieilgs. Bērna māte un viņas dzīvesbiedrs, bijuši acīmredzamā reibumā un atzinuši, ka pēc pamatīgas plostošanas, tikai naktī atgriezušies no ballītes. Arī bērna vecmāmiņa, nav bijusi tādā stāvoklī, lai pieskatītu pirmklasnieci. Policisti viņas izelpā konstatējuši 2,65 promiles alkohola.

Tomēr, neskatoties uz alkometrā redzamo, omītes uzstādīto ”cienījamo” rekordu, patiesu izbrīnu policistus radījies uz dīvāna snaudošās mātes “veikums” – 4,15 promiles.

Pēc šāda pavērsiena, protams, ka likuma sargi vairs daudz nekavējās – bērnam pēc iespējas ātrāk bija jānonāk vietā, kur kāds par viņu var parūpēties.

“Es pieņēmu lēmumu bērnu šķirt no ģimenes. Sastādīju protokolu par to, ka izņemu bērnu no ģimenes. Tāpēc, ka māte atrodas tādā stāvoklī, ka nevar pieskatīt bērnu. Māte, mūsu klātbūtnē vairākkārt kliedza uz bērnu, pat draud nogalināt,” lēmumu pamatoja policists.

Šobrīd bērns atrodas drošībā un likuma sargi sola, ka šīs ģimenes sadzīvei un bērnu audzināšanas metodēm pievērsīsies arī bāriņtiesas darbinieki, kuri izvērtēs vai māte pēc notikušā tomēr spēs saņemties un viņai arī turpmāk varēs uzticēt bērna aprūpes tiesības.