VID pasta sūtījumā izņēmis bīstamu psihotropo vielu puskilograma apmērā

1 komentārs
VID pasta sūtījumā izņēmis bīstamu psihotropo vielu puskilograma apmērā
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki pērn decembrī, veicot padziļinātu pasta sūtījuma muitas kontroli, tajā atklāja pulverveida augu izcelsmes masu, kas satur jaunu bīstamu psihotropo vielu mitragyna speciosa (kratom), portālu Skaties.lv informē VID.

Pasta sūtījuma kontroles laikā konstatēts, ka sūtījumā no Nīderlandes atrodas vairāki iepakojumi ar pulverveida augu izcelsmes masu – kopumā 501,1 grams – kas satur jaunu bīstamu psihotropo vielu mitragyna speciosa. VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par psihotropo vielu kontrabandu lielā apmērā.

Decembrī, veicot speciālo izmeklēšanas darbību, tika aizturēta persona, kura bija ieradusies pēc pasta sūtījuma. Persona savu vainu noziedzīgajā nodarījumā atzina un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VID atkārtoti informē, ka ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

VID pērn kopumā izņēmis aptuveni 7,2 tonnas narkotisko, psihotropo vielu vai to prekursoru –  vielas, kuras var izmantot narkotisko vai psihotropo vielu nelegālai izgatavošanai.

1 komentārs