VID atklāj personu grupu, kas muitas teritorijā legalizēja vairāk nekā 7 miljonus eiro

5 komentāri
VID atklāj personu grupu, kas muitas teritorijā legalizēja vairāk nekā 7 miljonus eiro
IEVA ČĪKA, LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šā gada aprīlī uzsāka kriminālprocesu pret personu grupu, kas, izmantojot vairāku uzņēmumu datus un veicot aizdomīgus darījumus, legalizēja noziedzīgi iegūtus līdzekļus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, Skaties.lv informē VID.

Dienests atklāj, ka veicot virkni izmeklēšanas un procesuālo darbību, tika noskaidrots, ka laika periodā no 2019. gada 1. augusta līdz 2020. gada aprīlim, izmantojot fiktīvu uzņēmumu ķēdi, tika  pārdotas sadārdzinātas biopolimēra granulas, tādējādi legalizējot noziedzīgi iegūtus līdzekļus. Fiktīvo darījumu shēmā bija iesaistīti Latvijā, Baltkrievijā, Krievijā un Austrijā reģistrēti uzņēmumi.

VID atklāj, ka kriminālprocesa ietvaros tika veiktas sešas kratīšanas muitas teritorijā Rīgā, kā arī kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās un uzņēmumu juridiskajās adresēs Rīgā un ārpus Rīgas teritorijas. Kratīšanu laikā tika izņemti nozīmīgi izmeklēšanas pierādījumi – grāmatvedības dokumenti, informācija elektroniskajos datu nesējos, datori un mobilie telefoni, kā arī citi dokumenti un priekšmeti, kam var būt pierādījuma nozīme kriminālprocesā.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikts arests 520 tonnu biopolimēra granulu kravai aptuveni piecu miljonu eiro vērtībā.

Saistībā ar personu grupas noziedzīgām darbībām ir uzsākts kriminālprocess.