Vērmanes dārzā aplaupa pusaudzi; precīzais zagļa apraksts ļauj notvert vainīgo

8 komentāri
Vērmanes dārzā aplaupa pusaudzi; precīzais zagļa apraksts ļauj notvert vainīgo

Policijas patruļai visai neparastā veidā izdevās atgūt kādam pusaudzim nolaupītu mobilo telefonu, kas viņam nozagts Vērmanes dārzā, Rīgā, vēsta”Degpunktā”.

 Visticamāk, tagad izmeklētājiem vēl labu brīdi būs jāpalauza galvas, lai saprastu, kā tad viss īsti risinājies un cik cilvēku patiesībā iesaistīti šajā noziegumā.

27.janvāra pievakarē, dažas minūtes pēc plkst. 21, pašvaldības policijas centra pārvaldes dežūrdaļā atskanējis telefona zvans par Vērmanes dārzā pie estrādes jauniešu starpā notiekošu kautiņu. Rīgas pašvadības policija nekavējoties ieradās notikuma vietā.

Tālākās sarunas laikā atklājies, ka abus jauniešus piekāvuši divi vienaudži. Turklāt pēc ķildas vienam no cietušajiem atņemts mobilais telefons. Šo situāciju redzējušas arī divas jaunas meitenes, kuras esot aizlaidušās kopā ar uzbrucējiem. Jaunekļi diezgan precīzi spējuši aprakstīt ļaundari, kurš pievācis telefonu, tādēļ viņa meklējumos iesaistīti arī videonovērošanas centra darbinieki, savukārt inspektori tikmēr kājām devušies pa pēdām aizbēgušajam, kurš nevarēja būt ticis pārāk tālu. Un tieši norāde par ļaundara atrašanos “Galerijas centrs” tuvumā arī ļāvusi kādai citai policijas ekipāžai notvert meklēto uzbrucēju.

Aizdomās turamais bija sasniedzis pilngadību – astoņpadsmit gadu vecumu un aizturēts.

Taču, par lielu pārsteigumu policistiem, brīdi vēlāk, atgriežoties notikuma vietā, kur cietušie atpazinuši policistu aizturēto kā meklēto uzbrucēju, atklājies, ka pie viņa tomēr nav pazudušais telefons. Kā izrādās, jauneklis to bija paspējis kādam nodot. Acīmredzot, baidoties no vēl lielākām nepatikšanām, aizturētais ļaundaris pats piedāvājis sazvanīt šo paziņu un sarunājis, ka tas atgriezīs nozagto telefonu. Kā tikšanās vietu tika norunāta laukums pie “Origo”.

Taču, tur ierodoties, pie policijas auto pienākušas divas nepilngadīgas meitenes, kuras atklājušas, ka viņas tik tikko uzrunājis kāds attāls paziņa, kurš palūdzis atnest šo telefonu līdz “Origo”. Vismaz notikuma vietā abas dievojušās, ka pat nezina šī jaunieša vārdu. Taču tā kā izrādījies, ka tas tiešām ir tas pats iepriekš nolaupītais telefons, vīri piefiksējuši meiteņu datus, bet tālrunis atdots likumīgajam īpašniekam.

Aiztrētais kopā ar cietušo nogādāti Valsts policijas centra iecirknī iesnieguma noformēšanai un, iespējams, kriminālprocesa laupīšanu un varbūt grupā.

8 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Baložos ugunsgrēks noposta māju, kurā mitinājās bezpajumtnieki

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi