“Vectētiņš centās viņu nogalināt tāpēc, ka ir garīgi slims.” No slimnīcas izrakstīta sirmgalvja rīcība nonāk policijas redzeslokā

0 Komentāru

Pēdējo dienu laikā kādā dārzkopības kooperatīvā Rīgas pievārtē gājis visnotaļ karsti. Ar pāris dienu intervālu šeit izcēlušies divi postoši ugunsgrēki, turklāt viens no tiem ieinteresējis kriminālpolicistus.

Svētdien dārzkopības kooperatīvā “Getliņi” izcēlies plašs ugunsgrēks, kas pilnībā nopostījis kādas ģimenes mājokli. Aculiecinieki norāda, ka šo nelaimi varētu būt izraisījis kāds apkures ierīces vai dūmvada bojājums, jo degt sācis ēkas augšstāvā. Lai arī nekavējoties izsaukti ugunsdzēsēji, no mājas otrā stāva nav palicis pāri nekas. Taču, par lielu pārsteigumu vietējiem, kas labu brīdi šajā pusē nebija redzējuši ugunsdzēsēju automašīnas, naktī uz otrdienu šeit atkal bija dzirdamas sirēnu skaņas, taču šoreiz glābēji piestājuši jau pie kādas citas mājas šajā pašā ieliņā.

Kā izrādās, radi par nelaimi šajā vietā, kur mitinājās divi vecīši, uzzinājuši nakts vidū, kad negaidīti atskanējis telefona zvans.

“Ap plkst. 3.30 rītā, nezinu kādā veidā, bet vecmāmiņai izdevās nospiest mūsu telefonu. Viņa tikai kliedza, lai palīdzam,” saka mājas saimnieku radiniece Tatjana.

Saprotot, ka noticis kas nelāgs, Tatjana ar dzīvesbiedru izsaukuši policistus un traukušies šurp. Vienlaikus palīdzības saucienus sadzirdējis arī kāds kaimiņš. Vīrietis vēl tikai pirms pāris dienām bija pieredzējis kaimiņmājas ugunsgrēku, tādēļ sākumā bijis grūti noticēt, ka jau atkal kaut kas deg.

“Mēs jau saviem spēkiem izsaucām ugunsdzēsējus un centāmies kaut kā palīdzēt ar to māju, lai kaut vai nekļūtu sliktāk. (DP: Kad jūs iegājāt iekšā, tur jau viss pilnībā dega?) Ugunsgrēks bija divās telpās, un māja gruzdēja, es teiktu. Un laikus atbrauca ugunsdzēsēji.”

Pateicoties kaimiņiem un ugunsdzēsēju darbam, izdeguši vien pieci kvadrātmetri ēkas pirmajā stāvā. Diemžēl abi 84 gadus vecie vecīši nonākuši slimnīcā. Mājas saimnieku radinieki gan norāda, ka notikušais nav viss nelaimes gadījums. Pie vainas esot vēl tikai nesen no slimnīcas izrakstītais vectēvs, kuru pirms kāda laika bija piemeklējušas veselības problēmas un kurš aptuveni pirms nedēļas bija nonācis slimnīcā.

“Viņam sākās problēmas ar galvu. Nemāku to aprakstīt, neesmu ārsts, bet bija skaidrs, ka viņam vajag ārstēšanu, ne vairs ”Gaiļezerā”, bet gan psihiatriskajā klīnikā. Bet viņš uzstājīgi paprasīja, lai viņu izraksta, uzrakstīja, ka atsakās no turpmākas ārstēšanas. Viņš arī paziņoja, ka slimnīcā viņu sit ar rungām, spiež ārā acis. Nu, tas jau vien liecina, ka cilvēks ir psihiski slims. Un ārsts parakstīja šo viņa lūgumu un izrakstīja viņu,” teic mājas saimnieku radiniece.

Radinieki, nezinādami, kā rīkoties turpmāk, sirmgalvi atveduši mājās. Lai arī vīrs uzvedies nedaudz savādi, nekas neesot liecinājis par to, kā izvērtīsies notikumi naktī. Vēl ap plkst. 22.00 vakarā ģimene sazvanījusi sirmgalvjus, vecmāmiņa apliecinājusi, ka viss esot kārtībā. Vīrs jau bija devies pie miera. Taču acīmredzot dažas stundas vēlāk – pamodies.

“Vectētiņš centās viņu nogalināt tāpēc, ka ir garīgi slims. Lūk, šeit viņš viņu sita. Redziet, asinis. Jā, lūk tādus cilvēkus izraksta no slimnīcas. Saka, ka viņi ir veseli. Es lūdzu viņu nogādāt psihiatriskajā klīnikā Tvaika ielā, bet viņi atteicās, sakot, ka šis nav tas gadījums. (DP: Ka viņš ir normāls, adekvāts?) Jā, jā, jā! Kā viņu var izrakstīt. Un pie kā tas viss noveda. Es nesaprotu, kā vecmāmiņa vispār spēja izmukt. Tas ir brīnums,” norāda mājas saimnieku radiniece Tatjana.

Valsts policijā raidījumam “Degpunktā” norāda, ka šobrīd ir ierosināts kriminālprocess un noris izmeklēšana, kuras laikā tiks noskaidroti visi notikušā apstākļi un atšķetināti pagājušās nakts notikumi.

Tāpat jautājumu par to, kā radusies šāda situācija, raidījums “Degpunktā” uzdeva arī Rīgas Austrumu slimnīcas pārstāvjiem, taču vismaz pagaidām mums nav izdevies iegūt atbildi, kādēļ šādā stāvoklī esošais, domājams, sasirgušais kungs nodots radinieku aprūpē. Kad to izdosies izdibināt, mēs jums par to jums pastāstīsim.

0 Komentāru