Vecrīgā videonovērošanas kameru priekšā apzog snaudošu tūristu

5 komentāri

Galvaspilsētā izvietotās videonovērošanas kameras bieži palīdz likumpārkāpējus pieķert nozieguma brīdī, bet diemžēl ne vienmēr sodīt. Policisti ar kameru palīdzību fiksējuši zādzību un mirkli vēlāk aizturējuši arī pašu garnadzi, taču, par lielu nožēlu, ļaundari drīz vien nācies atbrīvot.

Brīvdienas naktī pilsētas videonovērošanas centrā strādājošie darbinieki Līvu laukumā ievērojuši kādu uz soliņa dusošu jaunekli. Saprotot, ka tobrīd viņam nekas nekaiš, inspektori nolēmuši pavērties apkārt – un jāteic, – šoreiz ne velti. Tikai mirkli pēc tam, kad kamera aizslīdējusi līdz blakus soliņam, atklājies, ka kādu citu snaudošu atpūtnieku jau ielencis Vecrīgas plenču un dīkdieņu bariņš.

Viena persona, kas sēdēja blakus, kā vēlāk izrādījās, ārvalstu pilsonim, apskatīja kabatas un izņēma personīgās mantas. Varēja redzēt, ka arī mobilo telefonu. To mūsu darbinieki uzreiz paziņoja tuvākajai ekipāžai,” stāsta RPP Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Jevgēņijs Platais.

Tomēr drīz vien sekojusi vilšanās, jo neatkarīgi no tā, ka zādzība pat nofilmēta, garnadzis šoreiz izspruks no soda. Cietušais nav nedz vēlējies, nedz spējis iesaistīties darīšanās ar policistiem un papīru lietām.

“Ārvalstnieks, kurš bija pārmērīgi lietojis alkohola dzērienus, pārrunu laikā atteicās sniegt iesniegumu policijā, bet šis bez ievērības nepaliks,” norāda Platais.

Jādomā, ka tas ir tikai laika jautājums, līdz policisti un garnadzis tiksies vēlreiz, jo ir pilnīgi skaidrs, ka notikušais nav viss mirkļa vājums vai nejaušība, bet gan dzīvesveids. Dzīvesveids, kas, visticamāk, aizvedīs atpakaļ aiz restēm.

5 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru