Vecākiem grādīgie dzērieni ne pirmo reizi ir svarīgāki par bērniem

1 komentārs
Vecākiem grādīgie dzērieni ne pirmo reizi ir svarīgāki par bērniem

Kādiem vecākiem ne pirmo reizi grādīgie dzērieni izrādījušies svarīgāki par bērniem, un kārtējo reizi šī ģimene sastapusies ar policistiem, vēsta “Degpunktā”.

Ap 18.30 viena no Pārdaugavā patrulējošajām policijas ekipāžām nosūtīta uz Lapu ielu, kur apkārtējie cilvēki bija ievērojuši kādu pamatīgi iedzērušu pārīti. Tas nebūtu nekas ārkārtējs, ja vien abiem līdzās nebūtu divi mazi puisēni.

Ierodoties notikuma vietā, autopatruļas darbinieki atpazina attiecīgās personas, jo jau iepriekš viņi bija nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar informāciju, ka, iespējams, ģimenē ir bērnu augšanai un attīstībai nelabvēlīga situācija.

Policija: “Joprojām dzīvojat turpat?”

Pāris: “Jā.”

Policija: “Kur pēdējo reizi tikāmies?”

Pāris: “Jā.”

Policija: “Un nekas nav uzlabojies?”

Pāris: “Nē. Ir uzlabojies. Tāpēc, ka…”

Sieviete: “Viņš pārstāja dzert.”

Vīrietis: “Nē, nu esmu drusku iedzēris, bet man ir uzlabojusies likme. Darba likme. Tagad vairāk saņemšu.”

Vīrietis, runājot ar policiju, šļupstēja, pāris arī grīļojās, un abi mazie zēni bija ar netīrām rokām, seju un apģērbu. Bērnu vecākiem likumsargi jautāja, vai lietoti alkoholiskie dzērieni. Vīrietis atbildēja, ka ir lietojis, savukārt sieviete – bērnu māte – noliedza alkohola lietošanu.

Lai arī sieviete noliedza, ka dzērusi, alkometrs pirmajā reizē uzrādīja gandrīz trīs promiles viņas organismā.

Sieviete turpināja apgalvot, ka nav lietojusi grādīgos dzērienus. Uz to likumsargi viņai palūdza otrreiz iepūst alkometrā. Rezultāts ļoti tuvs iepriekšējam – 3,05 promiles.

Pārbaude parādīja, ka vīrietim ir 2,5 promiļu reibums, bet sievietei – trīs promiles. Ņemot vērā visas pazīmes attiecībā uz bērniem nelabvēlīgo vidi un viņu vecāku alkohola reibuma pakāpi, zēni tika nošķirti no ģimenes un nogādāti krīzes centrā. Savukārt pret bērnu vecākiem tika uzsākti administratīvā procesa pārkāpumi par nespēju rūpēties par bērniem un pildīt vecāku pienākumus.

1 komentārs