Vecāki pie bērna atrod aizliegtas vielas. Kā rīkoties šādās situācijās?

3 komentāri
Vecāki pie bērna atrod aizliegtas vielas. Kā rīkoties šādās situācijās?
EKRĀNUZŅĒNUMS

Pēc “Degpunktā” stāsta par zelējamās tabakas izplatīšanos jauniešu vidū kāda pusaudža mamma no Ādažiem vēlējās dalīties arī ar savu pieredzi. Viņa sava 15 gadus vecā pusaudža istabā atradusi vairākus iepakojumus ar neatļauto vielu un vēlas citiem vecākiem dot padomus, kā tikt galā ar problēmu un kā to laikus identificēt.

Pagājušās nedēļas izskaņā stāstījām par Ādažu jauniešu populāro aizraušanos, kas sagādā uztraukumu apkaimes vecākiem un skolotājiem. Pusaudži skolās sākuši zelēt apšaubāmus tabakas maisiņus, ko nepilngadīgajiem lietot aizliegts.

Kāda mamma, kuras atvase mācās Ādažu vidusskolā, šodien dalās ar pieredzi cīņā pret sava bērna nejauko ieradumu. Viss sākās dienā, kad sieviete sajuta nejaukās vielas smaržu savās mājās.

Lailas dēls atdeva mammai iepakojumus ar zelējamo tabaku, kuru bija paslēpis kurpju kastē. Lielākā daļa turziņu jau bija tukšas. Laila, iztaujājot pusaudzi, noskaidroja skolēnu izplatītākās slēptuves vietas un aicina arī citus pieaugušos pievērst tām uzmanību, ja rodas aizdomas par nelikumīgo vielu lietošanu.

Zelējamā tabaka iemantojusi popularitāti vairāku iemeslu dēļ. Viens no tiem, kā noskaidroja Laila, ir lētā cena un smakojošo cigarešu dūmu neesamība.

Tabakas maisiņu apkarošanā aktīvi iesaistījusies arī policija, tāpēc, ja jums ir zināma informācija par produkta tirgošanas punktiem, zvaniet pa numuru 110.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā