Valsts policija: Šogad lielākais kukuļdevēju skaits uz valsts ceļiem – Zemgales reģionā

5 komentāri
Valsts policija: Šogad lielākais kukuļdevēju skaits uz valsts ceļiem – Zemgales reģionā
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (EKRĀNUZŅĒMUMS)

Līdz šā gada 1. septembrim uz uz ceļiem Latvijā aizturēti 35 kukuļdevēji, tostarp 25 – Zemgales reģionā, liecina Valsts policijas (VP) apkopotā informācija.

2021. gadā līdz 1. septembrim Latvijā reģistrēti 35 kukuļdošanas gadījumi uz ceļiem, 26 no tiem bijuši Zemgalē, 4 – Latgalē, 2 – Kurzemē un 3 Vidzemē. Tikmēr 2020. gadā Latvijā reģistrēti 32 kukuļdošanas gadījumi uz ceļiem, 20 no tiem bijuši Zemgalē, 6 – Latgalē, 3 – Rīgas reģionā, divi – Kurzemē un viens – Vidzemē.

Lai arī sabiedrības izpratne par korupciju ir uzlabojusies, tomēr joprojām daļa iedzīvotāju neapzinās, ka kukuļdošana jebkādā apmērā ir krimināli sodāma, liecina VP veikts pētījums. Tāpēc šā gada rudenī tiek uzsākta apjomīga kampaņa, lai mazinātu korupcijas apjomu uz Latvijas ceļiem.

Armands Ruks, VP priekšnieks

“Sabiedrībai veidojas priekšstats par korupciju kā nosodāmu parādību visās dzīves jomās, tostarp uz ceļiem. Taču gribētos, lai kukuļdošana kā pasākumu kopums tiktu izskausta pilnībā. Ikvienam transporta vadītājam būtu jāapzinās – jau kukuļa piedāvāšana vien ir noziedzīgs nodarījums, kas tiks attiecīgi sodīts. Tajā pašā laikā aicinu arī visus šoferus ziņot par kukuļa pieprasīšanas gadījumiem, ko veikuši ceļu policisti. Mūsu mērķis ir panākt, lai atskaites ziņojumos par piedāvāto un pieprasīto kukuļu skaitu abās ailēs būtu viens cipars – nulle.”

Policija aicina, ja saskaraties ar situāciju, kad ceļu policists prasa kukuli? Nekādā gadījumā neiesaistieties darījumā! Piefiksējiet policista vārdu, uzvārdu, dienesta pakāpi un citu potenciāli noderīgu informāciju – notikuma vieta, laiks, apstākļi. Ziņojiet vai nu Valsts policijai pa tālruni 110, vai Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojam pa tālruni 67209055.

Valsts policija arī aicina atcerēties, ka sods par kukuļa došanu ir bargs, tostarp tā  var būt brīvības atņemšana no 5-10 gadiem, naudas sods 10 un vairāk minimālo mēnešalgu apmērā, kā arī īslaicīga brīvības atņemšana. Par katru individuālo gadījumu spriež tiesa.

Visu rudeni norisinās VP kampaņa, kas rosina transporta līdzekļu vadītājus atturēties no kukuļdošanas mēģinājumiem, atgādinot, ka korupcija uz ceļa ir sodāms pārkāpums. Kampaņas ietvaros tiek izvietotas vides reklāmas visā Latvijā, reklāma medijos, kā arī ar “Comedy Latvia” komiķu līdzdalību sagatavoti video rullīši, kas sociālajos tīklos uzskatāmi demonstrē, cik absurdi ir mēģināt “sarunāt”.

5 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa

Praktiskās nodarbības beidzas ar avāriju: negadījumā Zaķusalā iekļuvis autoskolas "mācībnieks"

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā