Valsts policija sāk kriminālprocesus par marihuānas audzēšanu Kuldīgas pusē

0 Komentāru
Valsts policija sāk kriminālprocesus par marihuānas audzēšanu Kuldīgas pusē
VALSTS POLICIJA

Šomēnes Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas ir sākušas vairākus kriminālprocesus un veikuši kratīšanas īpašumos, kā rezultātā no nelegālās aprites ir izņemta marihuāna, aģentūru VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

7.jūlijā Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu Kuldīgas novadā, Ēdoles pagastā, kādā īpašumā, kur tika konstatēts pusotrs kilograms izžāvētas marihuānas. Kriminālprocesā tika aizturēts vīrietis, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, un viņam uz izmeklēšanas laiku ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Nākamajā dienā, 8.jūlijā, Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas Kuldīgas novadā, Kurmāles pagastā, kādā īpašumā veica kratīšanu, kur bija aizdomas, ka jaunietis audzē marihuānu. Kratīšanas laikā tika izņemti 78,8 grami nežāvētas marihuānas un 3,8 grami izžāvētas marihuānas. Jaunietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā saistībā ar narkotisko vielu nelegālu apriti. Jaunietis dzīvo kopā ar vecākiem un marihuānu audzēja uz balkona, savukārt vecākiem bija teicis, ka augi, kurus audzē, ir sējas kaņepe, stāstīja Šeršņova.

Savukārt 16.jūlijā Kuldīgā, kādā daudzdzīvokļu nama dzīvoklī tika veikta sankcionēta kratīšana, kuras laikā izņemti 70 grami nežāvētas marihuānas un 10 grami izžāvētas marihuānas. Arī šajā gadījumā vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Šeršņova norādīja, ka VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīga iecirkņa amatpersonas turpina izmeklēšanu sāktajos kriminālprocesos.

Saskaņā ar Krimināllikumu par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Visiem Kuldīgas novada iedzīvotājiem, kuriem nav vienaldzīga narkotisko vielu nelegāla aprite Kuldīgas novadā, policija aicina par pārkāpumiem ziņot Valsts policijai, zvanot pa tālruņa numuru 63 374 407 vai 110. Policija atgādina, ka ziņot var arī zvanot uz Valsts policijas uzticības tālruni 67 075 444, vai arī rakstot uz e-pastu “[email protected]”.
0 Komentāru