Vairākus mēnešus bezvēsts pazudis vīrietis! Telefons neatbild, darba devējs neziņā, bet tuvinieki policijai neziņo

Komentāri

Vairākus mēnešus Staicelē bezvēsts pazudis 52 gadus vecais Verners Pētersons. Vīrieša tuvinieki policijai par notikušo nav ziņojušo, jo neuzticas tai. 

Lai arī policijas uzticamības reitings ir zems, tā ir pirmā un vienīgā pareizā rīcība, lai šādos gadījumos vispār kaut ko sāktu. Tagad, kad daudz jau nokavēts, tuvinieki lūdz raidījuma “Degpunktā” skatītāju palīdzību.

Ernas kundze ar asarām acīs atceras to brīvdienu, kad pēdējo reizi redzēja savu dēlu Verneru Pētersonu. Ir pagājuši vairāki mēneši, bet no tuvinieka nav ne ziņas, ne miņas.

Ir vairākas versijas, kas ar vīrieti varētu būt noticis, – iespējams devies labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm, varbūt kļuvis par klaidoni vai izdarījis pašnāvību. Ernas kundze vēlas zināt patiesību par bezvēsts prombūtnē esošo dēlu, lai arī cik skaudra tā būtu. Vīrieša telefons jau sen kā klusē.

Agrāk vīrietis strādājis par mežcirtēju, bet pie bijušā priekšnieka jau ilgāku laiku neesot rādījies. Arī ar meitām un bijušo sievu sakarus uzturējis arvien retāk. Meitas interesējušās, kur palicis tēvs, bet Ernas kundzei nav bijis īsti ko atbildēt.

Ja kāda rīcībā ir informācija, kur šobrīd atrodas 52 gadus vecais Verners Pētersons, ikviens aicināts zvanīt Ernai Pētersonai pa tālruni 25665001.

Raidījums “Degpunktā” tikās ar Valsts policijas kriminālpolicijas priekšnieku Jāni Lazdiņu, lai noskaidrotu, kā rīkoties Ernas kundzei un kā policistiem sokas ar ilgstoši bezvēsts pazudušo meklēšanu.

Pēdējo desmit gadu laikā bezvēsts pazudušo cilvēku meklēšanā ir vērojama stabila, bet visai bēdīga aina. 12 mēnešos pazūd 600 līdz 800 cilvēku. Tātad katru mēnesi pazūd vismaz 66 cilvēki, bet katru dienu vismaz divi. Tā sauktās nopietnās pazušanas lietas gan skaitāmas tikai dažos desmitos, kad cilvēki aizgājuši no mājām uz neatgriešanos.

Kas attiecas uz pieaugušu cilvēku meklēšanu, policijā norāda, ka reizēm pazušanas apstākļi ir acīmredzami, un cerības atrast pazudušo dzīvu ir niecīgas, taču gadās arī brīnumi, kad cilvēki atrodas pēc daudziem gadiem.

Lasi vēl