Vairākos veikalos Bauskas novadā konstatē enerģijas dzērienu un cigarešu pārdošanu nepilngadīgajiem

0 Komentāru
Vairākos veikalos Bauskas novadā konstatē enerģijas dzērienu un cigarešu pārdošanu nepilngadīgajiem
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (SE/SCANPIX)

Pagājušajā nedēļas nogalē vairākos veikalos Bauskas novadā konstatēta enerģijas dzērienu un cigarešu pārdošana nepilngadīgajiem, liecina Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes publiskotā informācija.

Piektdien, 1. oktobrī, Bauskas iecirkņa amatpersonas Bauskā un Bauskas novadā apsekoja tirdzniecības vietas, kurās pārbaudīja, vai pārdevēji ievēro aizliegumu pārdot tabakas izstrādājumus, alkoholiskos un enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām. Vienā gadījumā nepilngadīgai personai tika pārdota viena paciņa cigarešu, bet otrā – enerģijas dzēriens.

Vienā veikalā Bauskā novadā pārdevēja nepārliecinājās par jaunieša vecumu un viņam pārdeva enerģijas dzērienu “Burn Apple”. Par notikušo policijā tika sākts administratīvā pārkāpuma process. Citā veikalā Bauskas novadā nepilngadīgai personai izdevās veikalā nopirkt vienu paciņu cigarešu “Winston Xstyle Blue”.

Pārējās vietās pārdevējas par jaunieša vecumu pārliecinājās, tāpēc pirkumi nenotika. Policisti godprātīgajām pārdevējām uzdāvināja krūzītes ar uzrakstu “Es bērniem nepārdodu alkoholu, tabaku un enerģijas dzērienus” un Valsts policijas logo, tādējādi sagādājot prieku un patīkamu pārsteigumu.

Valsts policija atgādina, ka mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai tiek uzrādīts personu apliecinošs dokuments, kas ļauj pārliecināties par personas vecumu. Savukārt pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pārstāvja pieprasījuma pircēja pienākums ir apliecināt savu personu un vecumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu, par alkoholisko dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajai personai – no 700 līdz 7100 eiro. Savukārt atbilstoši Enerģijas dzērienu aprites likumam par enerģijas dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajai personai – no 350 līdz 700 eiro.

Tāpat arī pirms tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu pārdošanu, ir jāpārliecinās, vai persona ir sasniegumsi 18 gadus, jo par likumpārkāpumu var tikt piemērots naudas sods juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai – no 700 līdz 1400 eiro.

Valsts policija arī turpmāk veiks pārbaudes, lai pārliecinātos, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro tirdzniecības noteikumus attiecībā uz nepilngadīgām personām un nepārdod viņām tabakas izstrādājumus, alkoholiskos un enerģijas dzērienus.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas