Uz Tallinas šosejas Baltezerā bojā iet 81 gadu veca sieviete

6 komentāri

Traģisks ceļu satiksmes negadījums noticis Baltezerā nesen uzlabotā ceļa posmā. Tā sauktie uzlabojumi gan paspējuši jau raisīt plašas diskusijas, vēsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

18. jūlija priekšpusdienā Baltezerā noticis traģisks ceļu satiksmes negadījums, kurā dzīvību zaudējusi kāda 81 gadu veca kundze. Viņas mūžs aprāvies uz Tallinas šosejas, iepretim Baltezera kapiem.

“Sieviete gāja pāri, no kapiem droši vien, un mašīna kā brauca, tā aiznesa viņu. Brillītes bija tur nokritušas, soma tur [rāda – red.]. [Bet kundze gāja pāri pārejai? – red. DP] Nu, to es tieši nevaru apgalvot, ka pārejai pāri, bet mantas bija uz pārejas,” stāsta vietējā iedzīvotāja Ausma.

Sieviete atklāj, ka nelaimes sekas redzējuši daudzi, ne tikai tuvējo māju iedzīvotāji, kas sadzirdējuši spēcīgo, trulo sitiena troksni piesteigušies pie žoga, bet arī garāmbraucēji. Paši neesot gājuši palīgā, jo pie cietušās jau bija piesteigušies vairāki līdzcilvēki.

“Bija jau piebraucis motocikls, un meitene palīdzēja. Un tad garām brauca armijas daļa, un armijnieki palīdzēja. Un tikai tad, pēc brīža, ieradās ātrā palīdzība,” stāsta Ausma.

Diemžēl aculiecinieku un mediķu centieni izrādījušies velti, un drīz vien šosejas vidū parādījies arī zils maiss.

“Šobrīd Valsts policijā (VP) ir uzsākts kriminālprocess pēc 260. panta 2. daļas saistībā ar notikušo un gribam sagaidīt kaut kāda veica lieciniekus un atsaukties, un palīdzēt izmeklēšanā,” aculieciniekus lūdz atsaukties VP RRP Patruļpolicijas pārvaldes priekšnieks Helmuts Staško.

Vietējie iedzīvotāji neslēpj, ka kas šāds jau bija gaidāms, jo pāreju ikdienā izmanto diezgan daudz cilvēku, un riepu švīkstoņa, birstošu stikliņu skaņa un dažāda skaļuma būkšķi šeit nav nekas neparasts. Protams, arī pašiem šķērsot šo pāreju ir pietiekami izaicinoši.

“Man ir bijis pat gadījums, ka dēls atbrauc no treniņa mājās, un viņš stāv piecas minūtes rudenī, šajā lietainajā, tumšajā laikā, un zvana man, lai es iznāku pretī līdz gājēju pārejai, jo neviena mašīna neapstājas,” stāsta vietējā iedzīvotāja Kristīne.

Arī turpat kaimiņos dzīvojošais mūziķis un komponists Ingus Ulmanis norāda, ka situācija uz ceļa ir tālu no ideāla. Pēdējo pāris nedēļu laikā kopš pēdējiem darbiem, kad par dažiem metriem pārbīdīta gājēju pāreja un ceļš nosēts stabiņiem, šķiet kļuvis vēl sliktāk. Nu, vismaz neērtāk noteikti. Pagalmā, visticamāk, vairs nevar iebraukt ātrās palīdzības mašīna, vai kur nu vēl kāds kravas auto. Arī pašiem ceļš uz un no īpašuma pa noslogoto šoseju, kļuvis par īstu, nervus kutinošu, pārbaudījumu.

“Un es esmu kādas trīs reizes jau pabraucis savam ceļgalam garām, jo man ir bail, ka man neietriecas mašīnas aizmugurē. Tas ir par traku. Jūs redzat, kas šeit notiek. Es tiešām biju cerējis par drošību, jo tagad tu vari skatīties tikai no vienas puses, tad aiziet līdz saliņai un tad skatīties uz otru pusi. Bet reālā situācija ir tāda, ka ir tik liels tas sastrēgums, vai nu cilvēki vairs nepievērš vairs tam tik lielu uzmanību. Bet jau faktiski divas ar pusi nedēļas, kopš uzlika šo stabiņus, jau ir divas avārijas. Pirmo reizi pārbijušos meitenīti ar suni es vedu šeit pāri, jo saskrējās divas mašīnas. Un sestdien bija tā lielā avārija, kur nobrauca cilvēku,” stāsta Ulmanis.

Vienīgais īstais glābiņš gan iedzīvotājiem, gan tūkstošiem autobraucēju, kuri ikdienā izmanto šo ceļa posmu, varētu būt Baltezera apvedceļš. Taču lielākas skaidrības par tā būvniecību nav – vien ziņots, ka ir sākti izpētes darbi.

Tallinas šosejas tuvumā dzīvojošos aicina būt uzmanīgiem – gan gājējiem, gan autovadītājiem, gan riteņbraucējiem. Pa šo šoseju pārvietojas tūkstošiem kravas mašīnu, vieglo auto, velosipēdu un gājēju, un tam visam pa vidu arī vietējie, kuri tur dzīvo.

6 komentāri