Uz robežas pieķer vīrieti, kurš centies no Krievijas ievest kalašņikova durkļus

16 komentāri

Ceturtdien, 4. aprīlī, kāds Latvijas pilsonis pieķerts uz robežas, cenšoties no Krievijas valstī ievest vairākus kalašņikova automāta durkļus.

Izrādās, ka šādu lietu pārvadāšana nav aizliegta, bet tā kā vīrietis tās slēpis zem spēkrata dekoratīvajiem elementiem, tad viņam par to tomēr būs jāstājas likuma priekšā.

Ceturtdien dienas vidū Terehovas robežkontroles punktā automašīnu pārbaudes laikā robežsargu uzmanību piesaistīja kāds kravas spēkrats ar Latvijas valsts reģistrācijas numurzīmēm, kas tikko iebrauca valstī no Krievijas.

Muitnieki transportlīdzekļa salonā zem dekoratīvā paneļa atrada slēptuvi, kurā bija nomaskēti vairāki celofāna maisi. Automašīna tika nekavējoties aizsūtīta uz padziļinātu pārbaudi, bet šoferis palūgts uzkavēties. Vairākos melnajos iepakojumus atrādās aukstie ieroči, proti durkļi. Darbinieki izsūtīja pieprasījumu dažādām iestādēm, lai pārbaudītu, vai durkļiem ir nepieciešama kāda speciāla atļauja pārvešanai un glabāšanai. Viņi saņēma atbildi, ka tie nav iekļauti aizliegto ieroču sarakstos. Pamatojoties uz to, šoferis netika aizturēts. Tālāk administratīvas lietvedības ietvaros tiks noskaidrota konfiscēto lietu vērtība.

Kravas automašīnas šoferis robežsargiem un muitniekiem paskaidroja, ka asos priekšmetus veda mājas, lai pievienotu tos personīgajai kolekcijai. Durkļi tika nopirkti Maskavā, kādā tirgū par niecīgu summu. Acīmredzami, konfiscētās kravas īpašnieks nebija interesējies par pārvešanas noteikumiem un daudzumiem, kādus drīkst transportēt un cerēja uz muitnieku neuzmanību.

Robežpunktā tomēr piebilst, – ja cilvēkam nav iespēju painteresēties par tā teikt “bīstamas kravas” pārvešanas noteikumiem telefoniski vai internetā, tad to var izdarīt arī pašā robežpunktā, uzrādot mantas robežsargiem pirms robežas šķērsošanas.

Ja konfiscēto durkļu vērtība nepārsniegs atļauto 300 eiro limitu, tad tie tiks atgriezti īpašniekam. Bet par apzinātu priekšmetu slēpšanu vīrietim tapāt šoreiz nāksies atbildēt likuma priekšā.

 

16 komentāri