Komentāri
Urīna smaka, zemē nomesti izsmēķi un veca pārtika – no 3,75 promiļu reibumā esošas mātes nošķir trīsgadīgu puisēnu
FOTO: LETA

21. aprīļa vakarā Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Āgenskalnā, kur kāda garāmgājēja ievērojusi vīrieti stiprā alkohola reibumā ar mazu bērnu. Iereibušais kungs bērnu iesēdinājis taksometrā un aizgājis atpakaļ uz dzīvokli.

Ierodoties notikuma vietā, sastapta aculieciniece, kura norādīja uz netālu esošo taksometru. Sieviete skaidroja, ka tajā iereibis vīrietis iesēdinājis mazu bērnu. Sieviete stāstīja, ka abi nonākuši no kāda dzīvokļa, kur regulāri notiekot trokšņošana un skandalēšanās. Viens no policistiem devās uz taksometru, lai uzraudzītu novārtā pamesto bērnu, bet otrs uz aculiecinieces norādīto dzīvokli.

Dzīvokļa durvis atvēra kāds vīrietis, kurš lūdza uzgaidīt, lai paņemtu dokumentus. Pāris mirkļus vēlāk policists dzīvoklī izdzirdēja pamatīgu troksni, tādēļ iegāja iekšā, lai pārliecinātos, vai kāds nav cietis. Ieejot dzīvoklī, izrādījās, ka pirmīt durvis atvērušais vīrietis aizbēdzis, izlecot pa pirmā stāva logu, taču dzīvoklī pavērās netīkama aina.

Visapkārt valdīja spēcīga urīna smaka. Vienā no istabām uz grīdas līdzās izsmēķiem un vecām ēdiena atliekām alkohola peļķē gulēja kāds cits vīrietis ar pārsistu degunu, bet blakus bija gulta, kurā gulēja vēl kāds vīrietis un sieviete. Visi bija pamatīgā alkohola reibumā. Uz grīdas gulošais vīrietis pastāstīja, ka degunu sasitis, izkrītot no gultas.

Jautājot par bērnu, kurš atradās taksometrā, sieviete apstiprināja, ka tas ir viņas dēls, savukārt abi iereibušie kungi neko nepaskaidroja, sakot, ka nepazīstot gultā esošo sievieti. Neko vairāk iereibusī māte paskaidrot nevarēja – viņa runāja nesakarīgi, grīļojās, nespēja pastāvīgi pārvietoties un acīmredzami bija izvārtījusies pa netīro grīdu.

Kamēr policisti skaidroja notikušā apstākļus, notikuma vietā arī ieradās policistu izsauktie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri no gultas izkritušajam kungam apturēja asiņošanu un konstatēja, ka viņam hospitalizācija nav nepieciešama.

Iereibusī māte kopā ar bērnu nogādāta dežūrdaļā, kur noskaidrots, ka māte ir 3,75 promiļu reibumā. Savukārt trīs gadus vecais zēns nodots viņa vecmāmiņai, kuru policisti bija sazvanījuši, kad no mātes ieguva viņas tālruņa numuru.

Par notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par vecāku pienākumu nepildīšanu. Tāpat informēta Rīgas bāriņtiesa.

Lasi vēl