Ulbrokā uzsprāgst cisterna ar cūku mēsliem

9 komentāri

Kāds atgadījums Ulbrokā šodien kļuvis par apspriestāko tematu vietējo iedzīvotāju starpā un ne bez pamata. No rīta cūku fermas teritorijā aizdegusies un sprāgusi cisterna, kas pārvadāja lopu mēslus. Eksplozijas dēļ iznīcināta pati tvertne un bojāts elektrības stabs.

Pēc jaudīgā sprādziena, kas no rīta nogranda Ulbrokā, dažiem vietējiem iedzīvotājiem mājās nodrebēja stikli, bet pāris mājsaimniecības pat uz īsu brīdi palika bez elektrības. Uz Dauguļupes ielu, kur atrodas cūku ferma, nekavējoties traucās glābēji. Viņiem adresi nevajadzēja meklēt navigācijā, jo pa gabalu bija redzami dūmu mutuļi. Bija eksplodējusi autocisterna, kurā vesti cūku mēsli, un sācies ugunsgrēks.

“Metāns, tā bija mēslu muca. Tas bija sakrājies, karstums šis, nostāvēja un uzrāva augšā. Kaut kur dabūja dzirksteli un aizdegās. Vienkārši tas blieziens bija labs. Bet viss labi, visi dzīvi,” stāsta kaimiņu teritorijas darbinieks.

Veiksmīga sakritība, ka sprādziena brīdī uzņēmuma teritorijas tuvumā neatradās neviens no darbiniekiem, palaimējas arī gājējiem un autovadītājiem, jo, eksplodējot cisternai, no tās izšāvās iekraušanas lūkas vāks, kas pa gaisu aizlidoja vairākus metrus un piezemējās uz braucamās daļas, bojājot asfaltu.

Glābēji aptuveni desmit kvadrātmetrus plašo ugunsgrēku likvidēja pusstundas laikā. Incidentu fiksēja arī policija.

9 komentāri