Ugunsnelaime Rojā: ugunsgrēka plašā izplatība saistīta ar tā novēlotu pamanīšanu

0 Komentāru

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Rojas centrā pamatīgi pārbiedēja apkārtējos un lika pasvīst arī ugunsdzēsējiem – liesmas pa kādu saimniecības ēkas jumtu izplatījās ātri, ar katru minūti sasniedzot arvien lielāku platību, vēsta “Degpunktā”.

Visai biedējoša aina paveras Rojā dzīvojošajiem, pievakarē aizdegoties ēkai Selgas ielā. Liesmoja bijušās autoostas nams, kurā patlaban ir izvietoti daži veikali un blakus ēkai ir apdzīvota piebūve. Spriežot pēc video materiāliem, kurus iemūžinājuši daudzi apkārtējie, ugunsgrēka perēklis bija nama jumtā un liesmas draudēja izplatīties tālāk.

Lasi vēl: Rojā aizdegusies bijusī autoostas ēka; viens cilvēks evakuēts

“Es tepat dzīvoju, tikai dzirdēju ugunsdzēsēju kaucienus, domāju, kaut kur deg. Izrādījās, ka tepat centrā, desmit soļus no mājām,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Cīņa ar liesmām nebija viegla, atzīst ugunsdzēsēji glābēji. Lai arī tajā dienā bija bezvējš un ar ūdens ņemšanas vietām īpašu problēmu nebija – darbus apgrūtināja tas, ka par postažu netika ziņots laikus.

 VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks  Andis Auziņš

“Konstatēts, ka deg sabiedriskā ēka 275 kvadrātmetru platībā un pie ēkas esošā piebūve, otrā stāva dzīvoklis, 25 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa izglāba cilvēku, kurš tika nodots mediķiem.”

Viena no grūtībām bija, ka ugunsgrēks tika pamanīts novēloti, kā rezultātā tas izplatījās lielā platībā. Citi apgrūtinājumi notikuma likvidācijā nebija.

Glābēji piebilst, ka namā bija izvietoti autonomie ugunsgrēka detektori. Kāpēc ugunsgrēks paspēja tik tālu izplatīties un kāds ir nelaimes iemesls, noskaidros likumsargi, veicot visas nepieciešamās ekspertīzes. Cietušajam, kas tika veiksmīgi izglābts no degošā dzīvokļa, viss ir kārtībā, hospitalizācija slimnīcā nebija nepieciešama.

0 Komentāru