Ugunsdzēsējs Saldus pusē ārpus darba laika izglābj uz ceļa notriektu ērgli

1 komentārs
Ugunsdzēsējs Saldus pusē ārpus darba laika izglābj uz ceļa notriektu ērgli

Kāds ugunsdzēsējs Saldus pusē no darba brīvajā laikā centās izglābt ceļa malā gulošu, ievainotu jūras ērgli. Uz ceļa notriektie meža zvēri bieži vien gūst ļoti smagas traumas. Izglābtais – Latvijā aizsargājamais – putns tika nogādāts mediķu aprūpē Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Saldus daļas darbinieks Viktors Palijs ārpus darba laika bija devies atpūtas braucienā, līdz šosejas malā pamanīja gaužām nepatīkamu skatu. Blakus automašīnu notriektam lapsas līķim uz zemes gulēja arī savainots jūras ērglis.

Viktors sagūstīja putnu un nogādāja pie sevis mājās. Savukārt nākamajā dienā ērglis nokļuva Rīgas Zooloģiskā dārza gādībā.

Ugunsdzēsējs glābējs jau sākotnēji pamanīja, ka ērglim ir lūzis apakšstilbs, taču, veterinārārstiem veicot plašāku dzīvnieka izpēti, atklājās, ka tā varētu būt vieglākā no gūtajām traumām.

Ārstēt savvaļas dzīvniekus ir ļoti grūti, jo nokļūšana nebrīvē un cilvēku tuva klātbūtne bojā nepieradināto zvēru labsajūtu un veselību.

Notriekti dzīvnieki uz Latvijas ceļiem nav retums, taču jāņem vērā arī tam sekojošā likumsakarība – plēsīgajiem putniem un citiem zvēriem kritušie dzīvnieki kalpo par barības avotu.

Zvēri, samanījuši kādu tuvojamies vai izdzirdot automašīnas radītās skaņas, nemetīsies bēgt līdz pat pēdējam brīdim, kad jau ir par vēlu.

Jūras ērglis ir Polijas nacionālais putns un lielākais Latvijā ligzdojošais plēsīgais putns. Pēdējo gadu laikā to skaits mūsu valstī ir pieaudzis, pateicoties veiktajiem aizsardzības pasākumiem, taču putns ar balto asti joprojām kvalificēts kā aizsargājams. Par spīti iegūtajam vārdam, putna paradumi maz saistīti ar jūru.

Viktora Palija izglābtais jūras ērglis šobrīd ir karantīnas norobežotajā teritorijā. Par putna turpmāko likteni vēl pāragri spriest.
1 komentārs